post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18.03.2018 r. V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj rozpoczynamy czterodniowe rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ksiądz profesor Witold Janocha z KUL. Witamy serdecznie Księdza wśród nas i zapewniamy o modlitwie.
2. W pierwszym dniu rekolekcji zapraszamy na Msze święte:
• z nauką ogólną – godz.:7.00, 8.30, 13.00, 16.30 i 18.00,
• z nauką dla młodzieży i uczniów wszystkich klas gimnazjum o godz.10.00,
• z nauką dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej o godz.11.30.
Zapraszamy też dzisiaj na:
• Koronkę do Bożego Miłosierdzia godz.15.00;
• Nabożeństwo Gorzkich Żali godz.17.30;
• Adorację Najświętszego Sakramentu godz.20.00, zakończoną Apelem Jasnogórskim.
3. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do środy będą o godz.: 7.00, 16.00, 17.30 i 19.00.
W poniedziałek, we wtorek i w środę uczniowie przychodzą do kościoła na rekolekcje według następującego porządku:
• Uczniowie od klas I do IV szkoły podstawowej na godz.8.00
• Uczniowie klas V do VII na godz.9.45;
• Uczniowie klas II i III gimnazjum na godz.11.30.
W poniedziałek i we wtorek o godz.20.00 zapraszamy wszystkich na Adorację Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.
Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz dostępny jest na stronie internetowej parafii.
4. Do spowiedzi zapraszamy wszystkich w środę od godz.7.00 do 12.00 i od godz.15.00 do 19.30. Skorzystajmy z obecności kilkunastu księży.
5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową na Karczówkę w piątek 23 marca. Nabożeństwo poprzedzi Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza o godz.17.00 w kościele Niepokalanego Serca NMP.
6. Zbliża się czas kolejnej rocznicy narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II. Wdzięczni za dar Jego osoby zapraszamy na Mszę Świętą, sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, w piątek 23 marca o godz.18.30, w kościele w Masłowie. Po Mszy świętej będzie Droga Krzyżowa na lotnisko. Zabieramy lampiony.
7. W piątek 23 marca o godz.19.00 w kościele św. Wojciecha odbędzie spektakl ,,Pasja. Misterium męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” grany drewnianymi figurami w wykonaniu Teatru z Łomży.
8. Po owocnym przeżyciu ŚDM w 2016 r. w naszej Ojczyźnie, Papież Franciszek zaprosił młodych na następne spotkanie do Panamy w 2019 r. W ramach przygotowań do tego spotkania Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza młodych naszej diecezji do Bazyliki Katedralnej w sobotę 24 marca na godz.17.00. O godz.18.00 będzie Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Spotkanie zakończy się rozesłaniem o godz.21.00 w Kościele Akademickim. Równocześnie w Niedzielę Palmową w całej diecezji będzie można wesprzeć materialnie ofiarą zebraną do puszek młodzież diecezji kieleckiej wyjeżdżającą na ŚDM do Panamy.
9. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową, czyli Niedzielą Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami na rozpoczęcie Mszy świętej o godz.11.30.
10. Przypominamy, że w zakrystii możemy nabywać baranki wielkanocne. Zebrane ofiary Caritas przekaże na pomoc dla potrzebujących.
11. Spółdzielnia PIONIER przekazuje informację, iż realizuje projekt docieplenia budynków części bloków na osiedlu Barwinek, przy ul. Plater i Ściegiennego. Projekt będzie dofinansowany ze środków unijnych, dlatego wymagane są podpisy mieszkańców. PIONIER prosi o kontakt w biurze spółdzielni. Szczegóły są zawarte w informacjach rozwieszonych na klatkach schodowych oraz w naszej gablocie.
(Dotyczy bloków na Barwinku nr 4, 5, 7, 11, 13, 15, przy ul. Ściegiennego 99 i 109, Emilii Plater 8 i 16).
12. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 13 z klatki III i IV oraz chętnych.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Jutro, w poniedziałek w liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP.
W tym dniu /19 marca/ przypadają też Imieniny Ks. Józefa. Msza święta w Jego intencji będzie dzisiaj o godz.11.30.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione