post

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela 27.05.2018 r. Uroczystość Trójcy Najświętszej

1. W najbliższy czwartek 31maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Uroczystością Bożego Ciała. Msze święte będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem, że Msza święta z godz.11.30 będzie odprawiona bezpośrednio po procesji, czyli ok.godz.12.00. Po Mszy świętej o godz.10.00 wyruszy procesja eucharystyczna z kościoła do czterech ołtarzy przez Osiedle, tą samą trasą co w minionych latach. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców poszczególnych ulic i bloków oraz o udekorowanie swoich domów i balkonów. Dzieci zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych do sypania kwiatów. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

2. W najbliższą sobotę 2 czerwca o godz.11.00 Ksiądz Biskup Marian Florczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom trzecich klas gimnazjum. Zapraszamy szczególnie rodziny kandydatów do modlitwy o dary Ducha Świętego i umocnienie młodzieży na drogach świętości.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz.15.45. Najbliższe spotkania formacyjne kandydatów będą: w poniedziałek, wtorek i w środę o godz.19.00. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców będzie w piątek 1 czerwca o godz.16.00. W sobotę kandydaci razem ze świadkami Bierzmowania gromadzą się w kościele o godz.10.30.

4. Od wielu lat Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, angażuje parafie w Polsce do włączenia się w akcję „Dzieci Komunijne- Dzieciom Misji”. Nasza Parafia jak co roku włączyła się w tę akcję. W tym roku dzieci komunijne złożyły w „białym tygodniu” ofiary na ten cel w kwocie 2200 zł. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za dar serca.

5. We wtorek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, a w piątek Św. Justyna.

6. W poniedziałek 4 czerwca będzie na lotnisku w Masłowie Integracyjne Spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 27 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej. Początek o godz.10.30; program na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy.

7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki rozpoczęło rekrutację do klas pierwszych na rok szkolnym 2018/2019. Szczegóły na stronie internetowej szkoły i na plakatach w naszej gablocie.

8. Dzisiaj na Rynku będzie koncert Uwielbienia, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. Hasło tegorocznego uwielbienia „to ON” ukazuje Tego, który zmienia świat i pokonuje granice budzące lęk. Rozpoczęcie o godz.19.00. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu radości, wspólnoty i świadectwa.

9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione