post

Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Wielkanocna- 13.05.2018 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej wieczornej codziennie odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego, by dobrze przygotować się do tej uroczystości. W wigilię uroczystości w sobotę o godz.19.15 będzie czuwanie z symbolami darów Ducha Świętego, pieśniami i uwielbieniem Boga. Zapraszamy.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy święto: w poniedziałek Świętego Macieja Apostoła, a w środę Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

3. W następną niedzielę 20 maja będzie w naszej parafii I Komunia święta dzieci klas trzecich w dwóch grupach: o godz.11.30 i 13.00. W dzień Komunii świętej dzieci z rodzicami gromadzą się przed kościołem na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej.
Spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii świętej będą w tym tygodniu we wtorek i środę. Pierwsza grupa o godz.16.00; druga grupa o godz.17.00.
Pierwsza spowiedź tych dzieci będzie w czwartek o godz.16.00. Zapraszamy również do spowiedzi rodziców dzieci, rodziny i ich chrzestnych.
Wyjazd do Częstochowy dzieci z rodzicami będzie we wtorek 22 maja o godz.6.00 z placu kościelnego.

4. Z racji I Komunii świętej w następną niedzielę prosimy stałych uczestników Mszy świętej o godz.11.30 i 13.00, by w miarę możliwości wybrać inną godzinę, tak by umożliwić rodzinom dzieci łatwiejsze uczestnictwo w tej uroczystości.

5. Tradycyjnie, dzisiaj 13 maja, oraz w każdy 13 dzień miesiąca do października włącznie, zapraszamy na Procesje Fatimskie. Matka Boża od maja do października 13 dnia miesiąca objawiała się w Fatimie trójce dzieci, prosząc o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. W naszym kościele modlitwę rozpoczniemy o godz.17.30 odmówieniem różańca, a po Mszy świętej o godz.18.00 i nabożeństwie majowym będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

6. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.

7. Najbliższe spotkania kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu będą w poniedziałek, w środę i w czwartek o godz.19.00 oraz w następną niedzielę o godz.16.00.

8. Kuria Diecezjalna na prośbę Świętokrzyskiej Policji zwraca się z apelem o zachowanie rozwagi i bezpieczeństwa na drogach, pamiętając o piątym przykazaniu Bożym. Pieszych prosi się o noszenie elementów odblaskowych, gdyż po zmroku bez odblasku są słabo widoczni. Kierowców prosi się zachowanie szczególnej uwagi podczas kierowania pojazdami i o wzgląd na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni wszystkich rodziców dzieci klas III przystępujących do I Komunii świętej.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Pan wśród radości wstępuje do nieba” przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione