post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1.07.2018 r.   XIII Niedziela Zwykła 

 1. W dniu dzisiejszym /1 lipca/ z racji Imienin Księdza Biskupa Mariana Florczyka modlimy się w intencji Solenizanta na każdej Mszy świętej, szczególnie o godz. 11.30. Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w posłudze pasterskiej.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz.18.00 w intencji o liczne i święte powołania do służy Bożej.
 3. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca. Msze święte będą o godz.7.00 i godz.18.00. Spowiedź od godz.6.45 do 7.30 i od godz.17.30 – zapraszamy. Chorych księża będą odwiedzać od godz.9.00.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz.7.00 na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianę tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek Św. Tomasza apostoła, w czwartek Św. Ireneusza, biskupa, męczennika, w piątek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 6. W sobotę 21 lipca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie pod hasłem „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. Początek spotkania o godz.8.00; Msza święta o godz.12.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. W programie również inscenizacja o Św. Kindze, kiermasz kulinarny, koncert. Chcemy zorganizować wyjazd busem, jeśli będą chętni. Program na tablicy ogłoszeń.
 7. Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 28 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń; zapraszamy, zapisy w zakrystii.
 8. Przypominamy, że od dzisiaj do 26 sierpnia, w niedziele o godz.16.30 nie ma Mszy świętej; pozostałe Msze święte są bez zmian.
 9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców bloku nr 15 Osiedle Barwinek z klatki III i IV oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu czerwcu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Grzegorz Boroń – polecajmy go miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione