post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.03.2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiejsza niedziela, nazwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest Dniem modlitwy, postu i Solidarności z misjonarzami z Polski, którzy w krajach misyjnych dają świadectwo Chrystusowi i budują Kościół. W związku z tym Komisja Episkopatu Polski ds. Misji zwraca się z prośbą o wsparcie działalności misyjnej Kościoła. Ofiary zbierane do puszek w całej Polsce w dniu dzisiejszym są przeznaczane na organizowanie pracy misyjnej. Składając podziękowanie za dotychczasowe zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła, prosimy o składanie ofiar do puszek, które są wystawione przy bocznym ołtarzu i pod chórem.
 2. W naszej diecezji jest realizowanych wiele projektów misyjnych, m.in. zbiórka makulatury, dzięki której wybudowano 6 studni w Afryce. Są też zbierane ofiary w pierwsze piątki miesiąca co pozwala na realizację projektów edukacyjnych i zdrowotnych w krajach misyjnych. Przypominamy, że makulaturę możemy składać do dużego wystawionego pojemnika na placu kościelnym. Nasza diecezja będzie też wspierać misjonarzy przez zbiórkę używanej odzieży i obuwia. W akcję zaangażowały się firmy, które będą odbierać złożoną odzież a uzyskane w ten sposób pieniądze w całości będą trafiały przez Misyjne Dzieło naszej Diecezji do kieleckich misjonarzy w Afryce na projekty edukacyjne, w tym budowę szkół. Pojemnik z napisem „na odzież używaną” w kolorze żółtym, ustawiony jest na placu kościelnym, wychodząc z kościoła po lewej stronie. Zaznaczam równocześnie, że tylko pojemniki ustawione przy kościołach mają swoje przeznaczenie na misje do krajów Afryki.
 3. 19 marca, we wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin.
 4. Przypominamy, że w każdy czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 5. Wspólnota Róż Różańca Świętego z naszej parafii organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii oraz o owocne przeżycie Wielkopostnych rekolekcji. Czuwanie rozpocznie się w piątek 22 marca Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w sobotę Mszą świętą popołudniową. Czuwanie będzie w kaplicy. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje Nocną Drogę Krzyżową w piątek 22 marca. Rozpoczęcie o godz.20.00 Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza w parafii Kielce-Dąbrowa. Przemarsz 37 kilometrów trasą z Kielce-Dąbrowa na Święty Krzyż będzie trwał całą noc. Przybycie na Święty Krzyż planowane jest o godz.8.00 w sobotę. Szczegóły zapisu podany jest na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży/www.kielce.ksm.org.pl/ i na tablicy ogłoszeń oraz w zakrystii.
 7. W dniach od 21 do 24 marca obchodzimy Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Z tej racji w Bazylice Katedralnej w sobotę 23 marca o godz.11.00. będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Biskupa Jana Piotrowskiego, z udziałem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Węgier oraz z udziałem par prezydenckich Polski i Węgier. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W piątek 29 marca organizujemy parafialną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Wyjazd autokarem o godz.18.00 z placu kościelnego. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii.
 9. Rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych i Osób Rozwiedzionych odbędą się klasztorze na Karczówce w dniach 18-20 marca, które poprowadzi jego rektor ks. Jan Oleszko SAC- pallotyn. Msza święta z homilią i nauka rekolekcyjna każdego dnia o godz.19.00. Zapraszamy.
 10. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr1 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Odezwał się głos Boga Ojca: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

We wtorek 19 marca przypadają Imieniny Ks. Józefa. Msza święta w Jego intencji będzie o godz.18.00. Zapraszamy.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione