post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 10.11.2019 r.

XXXII Niedziela  Zwykła

 

 1. Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w duchu solidarności możemy złożyć ofiary dla chrześcijan w Sudanie Południowym. Puszki na składane ofiary wystawione są pod chórem i przy bocznym ołtarzu.
 2. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do dziękczynienia Bogu za dar wolności i do rodzinnego świętowania patriotycznych obchodów jubileuszowych w naszym mieście; rozpoczęcie Mszą świętą o godz.11.00 w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. W to Narodowe Święto módlmy się byśmy naszą Ojczyznę budowali na fundamencie wiary i wspólnej troski o sprawy publiczne. W naszym kościele modlimy się w intencji Ojczyzny na Mszy świętej o godz.18.00. Zapraszamy.
 3. W poniedziałek w liturgii Kościoła przypada wspomnienie obowiązkowe Świętego Marcina biskupa, we wtorek Świętego Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, w środę Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 4. W następną niedzielę 17.11. o godz.10.00 będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Uczniowie przychodzą z rodzicami. Również w tym dniu, o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców.
 5. Prosimy nadal wszystkich o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii oraz na wykonane prace przy kościele. W ostatnim czasie, w odpowiedzi na potrzebę większego doświetlenia placu kościelnego i oświetlenia budynku kościoła, zamontowano cztery lampy stojące oświetlające zewnętrzną elewację kościoła oraz lampę oświetlającą parking przy kościele i budynku kancelarii.
 6. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 7 z klatki IX i X oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając słowa dzisiejszej Liturgii: „Niechaj Pan skieruje serca wasze ku miłości Bożej” na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione