post

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela – 29.12.2019 r. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. We wtorek 31 grudnia będziemy Bogu dziękować za mijający 2019 rok. Zapraszamy na Mszę świętą na godz.18.00 do wspólnej modlitwy dziękczynnej i przebłagalnej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Podziękujemy Panu Bogu za otrzymane dary i prosić będziemy o dalszą opiekę Bożą na każdy dzień. W czasie adoracji polecimy Miłosiernemu Bogu imiennie wszystkich zmarłych z naszej Parafii w 2019 r.
2. W środę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte są jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Dzień ten jest równocześnie Dniem modlitw o pokój na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Przypominamy, że dzisiaj na Mszy świętej o godz.10.00 będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za wszystkie rodziny naszej Parafii i powierzać je dalszej opiece Świętej Rodziny. Na tej Mszy świętej zostaną odnowione śluby małżeńskie, dlatego zapraszamy rodziców z dziećmi.
4. Porządek wizyty duszpasterskiej /rozpoczynamy o godz.15.30/:
30.XII. – poniedziałek – ul. Barwinek blok nr 1
1. Ks. blok nr 1 kl. I: 20, II: 10
2. Ks. kl. III: 10, IV: 20
3. Ks. kl. V: 15, VI: 15,
4. Ks. kl. VII: 15, VIII: 15

2.I. – czwartek – ul. Barwinek blok nr 2
1. Ks. blok nr 2 kl. I: 15, II: 15
2. Ks. kl. III: 15 i IV: 20
3. Ks. kl. V: 10, VI: 10, VII: 10
4. Ks. kl. VIII: 10, IX: 20

3.I. – I piątek – ul. Barwinek blok nr 3 kl. I-VII
1. Ks. kl. I: 10, II: 10, III:10
2. Ks. kl. IV: 10, V: 10, VI: 10
3. Ks kl. VII: 10 od godz.18.00

4.I. – sobota – od godz.8.30
1. Ks. ul. Skalista od strony cmentarza
2. Ks. ul. Kochanowskiego z blokiem nr 22A, ul. Skalista od ul. Wapiennikowej
3. Ks. ul. Wapiennikowa od ul. Ściegiennego, Starowapiennikowa
4. Ks. ulice: Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Agrestowa, Podgórska, Wrzosowa
Plan kolędy jest wyłożony na stoliku pod chórem.

5. Informujemy, że w związku z Kolędą godziny odprawiania Mszy świętej w dni powszednie nie ulegają zmianom i są o godz.7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku od godz.8.00 do 9.00.
6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców
ul. Czachowskiego oraz chętnych.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.
Przed uroczystym błogosławieństwem pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin zawierzając je opiece Najświętszej Rodzinie:

Panie, Boże i Stworzycielu, błogosławimy i wychwalamy Twoje imię. Na początku stworzyłeś mężczyznę i kobietę, aby mogli wejść w komunię życia i miłości. Ty również pobłogosławiłeś związek tych małżeństw, aby stały się znakiem związku Chrystusa z Jego Kościołem. Spojrzyj dziś łaskawie na obecne tu pary. Pośród radości i trudów ich życia zachowałeś ich związek w jedności. Odnów ich przymierze małżeńskie. Pomnóż w nich miłość i umocnij więzi pokoju, tak aby otoczeni swoimi dziećmi mogli zawsze cieszyć się z daru Twego błogosławieństwa. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy” polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione