post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4.10.2020 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 

 1. We wtorek /13.10./ zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które włączymy w odmawiany różaniec o godz.17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 2. W następną niedzielę będziemy gościć Księdza Piotra Pochopień, który obecnie pełni posługę misyjną w Brazylii. Będzie głosił Słowo Boże ukazując piękno pracy misyjnej i potrzebę ukazywania Chrystusa, tym którzy Go jeszcze nie znają. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiary na potrzeby misji, którą Ksiądz prowadzi.

 3. W następną niedzielę 11 października będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „TOTUS TUUS”, – „Cały Twój”. Słowa te ukształtowały duchowe oblicze Ojca Świętego. Zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych, która jest przeprowadzana z racji Dnia Papieskiego będzie w naszej parafii w niedzielę 18 października, gdyż za tydzień będzie spotkanie z misjonarzem.

 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie błogosławienie relikwiami Świętej; w środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

 5. Informujemy, że Sakramentu Bierzmowania uczniom ósmych klas udzieli Ks. Biskup Andrzej Kaleta w sobotę 8 maja 2021 roku o godz.18.00.

 6. Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami będzie w następną niedzielę na Mszy świętej o godz.10.00. Uczniowie przychodzą z rodzicami.

 7. Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.

 8. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie różańcowym, które jest codziennie o godz.17.30. Kto nie może przyjść do kościoła zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w swoich domach.

 9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal o składanie ofiar w kopertach na regulowanie naszych zobowiązań za wykonane prace przy budowanej plebanii parafialnej oraz na kontynuację dalszych prac. Dziękując za dotychczasową ofiarność, prosimy wszystkich o wsparcie dalszych prac.

Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek o godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 1 z klatki V i VI oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu wrześniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Konieczna, Jan Tatar, Stanisław Dybka, Marianna Stawiarska, Teresa Barycka i Łukasz Ajzler – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając słowa Św. Pawła apostoła z dzisiejszej Liturgii: „W każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione