post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.10.2020 r.

XXVIII  Niedziela  Zwykła

 1. We wtorek /13.10./ zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które włączymy w odmawiany różaniec o godz.17.30. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia: we wtorek Bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek Św. Teresy od Jezusa, w piątek – Św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę Św. Ignacego biskupa.

 3. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie różańcowym, które jest codziennie o godz.17.30. Kto nie może przyjść do kościoła zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w swoich domach.

 4. Przypominamy wszystkim o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą w kościele oraz innej przestrzeni publicznej. Równocześnie przypominamy, że przy ołtarzu Matki Bożej przyjmujemy Komunię świętą na ręce. Pozostałe osoby oczekują na podejście kapłana na kościele.

 5. Przypominamy, że zbiórka pieniędzy na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych, która jest przeprowadzana co roku z racji Dnia Papieskiego będzie w naszej parafii w następną niedzielę 18 października, gdyż dzisiaj składamy ofiary na potrzeby misyjne dla Ks. misjonarza Piotra o co raz jeszcze bardzo prosimy. Ofiary te możemy składać do wystawionych puszek i osobiście dla Księdza, który będzie czekał przed kościołem. Dziękujemy również Ks. Piotrowi za głoszone dzisiaj Słowo Boże ukazujące nam pracę misyjną w Brazylii i uwrażliwiające nas na potrzeby religijne ludzi szukających Boga.

 6. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary, szczególnie składane w kopertach. Prosimy nadal wszystkich o składanie ofiar w kopertach na kontynuację prac przy budowanej plebanii. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek o godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając słowa dzisiejszej Liturgii: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”, na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione