post

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna –  11.04.2021 r.

Uroczystość Miłosierdzia Bożego

 

 1. Z racji dzisiejszej Uroczystości Miłosierdzia Bożego o godz.15.00 w kościele w czasie „Godziny Miłosierdzia” zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę będziemy odmawiać Koronkę, którą ofiarujemy w intencji, o zatrzymanie epidemii koronawirusa oraz byśmy z Bożą pomocą i wysiłkiem wszystkich ludzi poświęcających się chorym i umierającym przezwyciężyli tę śmiertelną chorobę.

 2. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego hasłem: Jesteśmy wezwani do miłosierdziarozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest zachęcenie do aktywniejszego włączania się w dzieła miłosierdzia. Czas ten jest wezwaniem do uważniejszego odczytywania potrzeb najuboższych i tych, którzy wołają o pomoc. Dzisiejsza niedziela jest też patronalnym świętem Caritas, która prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich. Z tej racji dzisiaj po Mszy świętej będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Niech to będzie gest naszej chrześcijańskiej miłości, którą mamy okazywać wszystkim potrzebującym. Puszki wystawione są pod chórem i przy bocznym ołtarzu.

 3. Przypominamy, że dzisiaj po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00 będzie Msza święta i obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

 4. W następną niedzielę 18 kwietnia o godz.15.00 będzie Msza święta dla dzieci klasy trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej na której zostaną poświęcone książeczki. Dzieci przychodzą razem z rodzicami.

 5. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny„, na nowy tydzień przyjmiemy Boże błogosławieństwo relikwiami świętej Siostry Faustyny, a wcześniej polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione