post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27.06.2021r.

XIII Niedziela Zwykła

 1. We wtorek /29 czerwca/ przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy do udziału i zachęcamy do modlitwy w intencji Papieża Franciszka i całego Kościoła.

 2. W czwartek /1 lipca/ z racji Imienin Księdza Biskupa Mariana Florczyka zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta na Mszę świętą na godz.18.00. Modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w posłudze pasterskiej w naszej diecezji.

 3. W tym tygodniu:

– w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze święte, które będą o godz.7.00 i godz.18.00. Spowiedź od godz.6.40 do 7.30 i od godz.17.30;

– w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, które będzie po Mszy świętej o godz.7.00.

 1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz.13.00 będzie poświęcenie pojazdów.

 2. Informujemy, że w okresie wakacji Msze święte w niedziele są w takim samym porządku jak w ciągu roku. Przypominamy równocześnie wszystkim o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej w czasie wakacji i urlopów. Przebywając w miejscach świętych, także i w naszym kościele, pamiętajmy o godnym świątecznym stroju chrześcijanina. Na czas wakacji i urlopów życzymy błogosławieństwa Bożego oraz miłego wypoczynku.

 3. Gwałtowne burze, które przeszły nad miejscowościami naszej diecezji wyrządziły poważne szkody wielu mieszkańcom. Ksiądz Biskup zwraca się o solidarność z poszkodowanymi i prosi o składanie ofiar w następną niedzielę do puszek, które będą wystawione pod chórem.

 4. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych w piątek na godz.10.00 do sprzątania naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 • We wtorek przypadają Imieniny Ks. Piotra. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta. Msza Święta w intencji Ks. Piotra będzie dzisiaj o godz.18.00.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione