post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 31.05.2018 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
1. W dzisiejszą Uroczystość Msze święte są według porządku niedzielnego z wyjątkiem, że Msza święta z godz. 11.30 będzie odprawiona bezpośrednio po procesji około godz.12.00. Przypominamy równocześnie, że dzisiaj mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. – Po Mszy świętej o godz.10.00 wyrusza procesja eucharystyczna z kościoła do czterech ołtarzy przez nasze Osiedle, tą samą trasą co w minionych latach.
2. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła będzie codziennie po Mszy świętej o godz.18.00. W najbliższą niedzielę procesja Eucharystyczna będzie po Mszy świętej o godz.11.30. Zapraszamy.
3. Jutro przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.45 i od 16.00. Wszyscy kandydaci do Bierzmowania przychodzą na godz.16.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji misji i kandydatów do Bierzmowania.
4. Rozpoczynając jutro miesiąc czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji zapraszamy do udziału w Nabożeństwie ku czci Serca Jezusowego, które będzie codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
5. W piątek przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich dzieci świata.
6. W pierwszą sobotę 2 czerwca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych oraz na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, które będzie po Mszy świętej o godz.7.00.
7. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 2 czerwca o godz.11.00 Ksiądz Biskup Marian Florczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom trzecich klas gimnazjum. Kandydaci razem ze świadkami Bierzmowania i gromadzą się w kościele o godz.10.30.
8. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać.
Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” –przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.
Zapraszamy do modlitwy w intencji Księży pracujących w naszej Parafii z racji ich kolejnych rocznic święceń kapłańskich. Dzisiaj 15 rocznicę święceń obchodzi Ks. Radosław, jutro16 rocznicę święceń obchodzi Ks. Józef, w sobotę 17 rocznicę święceń obchodzi Ks. Grzegorz. W intencji Ks. Zenona modlić się będziemy 7 czerwca z racji zbliżającej się 18 rocznicy święceń kapłańskich. Życzymy Księżom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpastersko katechetycznej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione