post

Ogłoszenia Duszpasterskie

Czwartek – 26.12.2019 r. – Święto Świętego Szczepana diakona

 

 1. Jutro, 27 grudnia przypada święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu Imieniny obchodzi Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Módlmy się o błogosławieństwo Boże dla Księdza Biskupa w pracy pasterskiej oraz o zdrowie i o opiekę Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Msza święta Imieninowa w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza będzie dzisiaj o godz.10.00 i jutro o godz.7.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 2. W niedzielę 29 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Z tej racji będziemy dziękować Bogu za nasze rodziny powierzając się dalszej opiece Świętej Rodziny prosić będziemy o Boże błogosławieństwo. W sposób uroczysty uczynimy to na Mszy świętej o godz.10.00, podczas której małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską, a na pozostałych Mszach świętych będziemy polecać Bogu wszystkich małżonków.
 3. Kuria Diecezjalna w Kielcach uprzejmie informuje, że Biskup Kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 27 grudnia.
 4. Od soboty rozpoczynamy wizytę duszpasterską, podczas której kapłani będą się spotkać z rodzinami naszej parafii. Wizytę kapłana potraktujmy jako spotkanie religijne, połączone ze wspólną modlitwą. Przypominamy, że plan kolędy uległ zmianom, ze względu na nominację Ks. Roberta na proboszcza w parafii Podlesie. Plan kolędy wyłożony jest na stolikach pod chórem.
 5. Prosimy wszystkich o składanie ofiar w czasie kolędy na pokrycie wydatków za wykonane nagłośnienie cyfrowe w kościele oraz na kontynuację prac wykończeniowych w budującej się plebani i wykonane oświetlenie budynku kościoła i placu kościelnego.
 6. Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej rodzinie parafialnej nowych mieszkańców, którzy w mijającym roku zamieszkali na terenie parafii. Cieszymy się Waszą obecnością i prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii byśmy w naszej ewidencji zanotowali nowych parafian.

7.      Porządek wizyty duszpasterskiej

28.XII. – sobota – od godz.8.30 – ulice: Czachowskiego, Podlasie, Tuwima, Modrzewskiego, Prusa i Matejki.

Dokładna kolejność odwiedzanych rodzin w poszczególnych ulicach podana jest na tablicach ogłoszeń parafialnych i stronie internetowej parafii.

 1. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za wspólną modlitwę w czasie mijających Świąt, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawionyprzyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione