post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1.12.2019 r.

I Niedziela Adwentu

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Eucharystia daje życie”, którego celem jest umocnienie naszej wiary w to, że Eucharystia jest „świętą i Boską liturgią”, w której dokonuje się dzieło naszego odkupienia.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze święteroratnie”, które będą w dni powszednie o godz.18.00. Niech zapalające się z niedzieli na niedzielę kolejne świece wieńca adwentowego przypominają nam, że Pan jest coraz bliżej. Prosimy, by dzieci na „roraty” przychodziły z adwentowymi lampionami. Przeżywajmy wszyscy ten czas w większym wyciszeniu i skupieniu modlitewnym.
 3. Czterodniowe Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w następną niedzielę 8 grudnia. Rekolekcje przygotują nas również do przeżycia uroczystości poświęcenia naszej świątyni, która będzie w niedzielę 15 grudnia. Zaproszenia na tę uroczystość oraz plan rekolekcji w postaci folderu wyłożone są przy drzwiach wyjściowych kościoła. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach i modlitwy o owocne ich przeżycie.
 4. Od dzisiaj możemy zabierać opłatki z zakrystii. Przy tej okazji prosimy o składanie ofiar na potrzeby parafialne, w tym na trwające aktualnie prace przy budowie plebani i wykonane oświetlenie budynku kościoła. Informujemy równocześnie, że w naszej Parafii nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków do naszych mieszkań i domów.
 5. Zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca, która tworzy Polską Wigilię” jest znakiem miłości, którą Bóg objawił człowiekowi w Jezusie Chrystusie. Ofiary za świece przeznaczone są na kolonie charytatywne, prowadzenie zajęć profilaktycznych w świetlicach, a także dożywianie i leczenie dzieci. W tym roku 10 groszy z każdej świecy trafi też na pomoc dzieciom żyjącym w skrajnej nędzy w Wenezueli. Świece możemy zabierać z zakrystii.
 6. We wtorek przypada w liturgii wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, kapłana, w środę Św. Barbary dziewicy, męczennicy, w piątek Św. Mikołaja biskupa, w sobotę Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
 7. Wspólnota Róż Różańca Świętego z naszej parafii organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji o owocne przeżycie rekolekcji adwentowych i uroczystości poświęcenia kościoła. Czuwanie rozpocznie się w piątek 6 grudnia Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w sobotę Mszą świętą popołudniową. Czuwanie będzie w kaplicy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu 6 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca; Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.30 i od godz.16.00.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca 7 grudnia na Mszę świętą o godz.7.00 zapraszamy Koła Różańcowe na wspólną modlitwę i na zmianę tajemnic różańcowych.
 10. Rycerze Columba zapraszają na Męski Różaniec, który będzie w następną niedzielę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczęcie Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz.11.00. O godz.12.00 modlitwa różańcowa w drodze z Placu Św. Jana Pawła II do Placu Św. Wojciecha.
 11. Przypominamy, że dzisiaj:
 • godz.10.00 jest spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców,
 • godz.16.00 jest spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. 
 • 13.    W miesiącu listopadzie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Mikita, Małgorzata Zapała, Krystyna Grecka, Waleria Sady, Włodzimierz Sławeta, Zofia Kukuła, Czesława Skrobot – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
 • 12.    Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 8 z klatki V i VI oraz chętnych.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Okaż nam, Panie, łaskę swoją i daj nam swoje zbawienie, na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione