post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2.12.2018 r.

 I Niedziela  Adwentu

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, którego celem jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie. Czas ten zachęca nas do pogłębienia świadomości daru Ducha Świętego i obowiązku chrześcijańskiego świadectwa wynikającego z przyjętego przez nas Sakramentu Bierzmowania.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze święteroratnie”, które będą w dni powszednie o godz.18.00. Niech zapalające się z niedzieli na niedzielę kolejne świece wieńca adwentowego przypominają nam, że Pan jest coraz bliżej. Prosimy, by dzieci na „roraty” przychodziły z adwentowymi lampionami. Przeżywajmy wszyscy ten czas w większym wyciszeniu i skupieniu modlitewnym.
 3. W tym tygodniu 7 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca; Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.40 do 7.30 i od godz.16.00.
 4. W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, kapłana, w czwartek świętego Mikołaja biskupa, w piątek Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.
 5. W sobotę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszach świętych, które będą o godz.:7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu będziemy się modlić w intencji naszych rodzin a szczególnie w intencji młodzieży, by zawsze była zapatrzona we wzór Matki Bożej Niepokalanej.
 6. Wzorem lat ubiegłych Caritas rozprowadza w Adwencie świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świeca Caritas płonąca na wigilijnym i świątecznym stole stanie się znakiem miłosierdzia okazanego dzieciom. Caritas zachęca, aby składać ofiary 5 złotych za świecę. Świece od dzisiaj możemy nabywać w zakrystii.
 7. Od dzisiaj możemy zabierać opłatki z zakrystii. Przy tej okazji prosimy o składanie ofiar na potrzeby parafialne, w tym na trwające aktualnie prace przy pokrywaniu dachu plebani. Poświęcony opłatek położony na stole wigilijnym wyraża jedność z całą rodziną parafialną.

Informujemy równocześnie, że w naszej Parafii nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków do naszych mieszkań i domów.

 1. W następną niedzielę jest organizowana w całej Polsce pomoc materialna dla Katolików na Wschodzie. Będziemy mogli składać ofiary do puszek, które będą wystawione przy bocznym ołtarzu i pod chórem.
 2. Prosimy chętnych darczyńców o składanie darów żywnościowych, tj. produktów o dłuższym terminie ważności, dla osób z naszej parafii znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dary można składać od dzisiaj do wystawionego koszyka przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Prosimy równocześnie o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy świętej osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, potrzebujących pomocy żywnościowej na Święta. Ze złożonych przez Parafian darów, przygotowane zostaną paczki, które w piątek przed Świętami przekażemy osobom potrzebującym.
 3. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców będzie w następną niedzielę, 9 grudnia, o godz.15.45. Prosimy wszystkich o obecność.
 4. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 jest spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.
 5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców
  ul. Norweskiej oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

 1. W miesiącu listopadzie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Gozdek, Jerzy Kubański, Wanda Prześlak, Janusz Adach – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Okaż nam, Panie, łaskę swoją i daj nam swoje zbawienie, na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione