post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 9.12.2018 r.

II Niedziela Adwentu

 

 1. Czterodniowe Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w następną niedzielę 16 grudnia, które poprowadzi Paulin z Wrocławia Ojciec Waldemar Kowalczyk. Msze święte z nauką ogólną będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 13.00, 16.30 i 18.00. Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy na godz.11.30.  Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą na godz.10.00. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach. 

 

 1. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które są codziennie w dni powszednie o godz.18.00. Uczestnictwo w tej Mszy świętej pomoże nam wyprostować drogi naszego życia i przygotować się na przyjście Zbawiciela.

 

 1. W czwartek przypada w liturgii wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w piątek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 1. Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta obchodzi dzisiaj pierwszą rocznicę święceń biskupich. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji, prosząc o potrzebne łaski w pracy pasterskiej. Msza święta w Jego intencji w naszym kościele w środę o godz.7.00.

 

 1. Po Mszy świętej możemy zabierać opłatki z zakrystii. Przy tej okazji prosimy o składanie ofiar na potrzeby parafialne. W zakrystii możemy również nabywać świece Caritas składając ofiarę na pomoc dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy także o zabieranie folderów z programem wizyty duszpasterskiej i z planem rekolekcji, które wyłożone są w zakrystii i pod chórem.

 

 1. Wspólnota Róż Różańca Świętego z naszej parafii organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji o owocne przeżycie rekolekcji adwentowych. Czuwanie rozpocznie się w piątek 14 grudnia Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w sobotę Mszą świętą popołudniową. Czuwanie będzie w kaplicy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Prosimy chętnych o składanie darów żywnościowych dla osób z naszej parafii znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dary można składać do wystawionego koszyka przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj o godz.11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Prosimy o obecność.

 

 1. Zachęcamy do składania ofiar na pomoc materialną dla Katolików na Wschodzie. Puszki wystawione są przy bocznym ołtarzu i pod chórem.

 

 1. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Duńskiej oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego, na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione