post

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna – 28.04.2019 r.

Uroczystość Miłosierdzia Bożego

 

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego hasłem: Miłosierni Miłosierdzia dostąpią rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby chorych, samotnych i bezdomnych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. W naszej diecezji szczególnie Caritas realizuje dzieła miłosierdzia i prowadzi kilkadziesiąt dzieł pomocy takich jak: hospicja stacjonarne i domowe, domy pomocy, zakłady opiekuńczo-lecznicze, poradnie lekarskie, świetlice dla dzieci, schroniska i domy dla bezdomnych, stołówki i wiele innych specjalistycznych placówek.
 2. Z tej racji dzisiaj po Mszy świętej będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Niech to będzie gest naszej chrześcijańskiej miłości, którą mamy okazywać wszystkim potrzebującym.
 3. Dzieci prosimy o składanie skarbonek z napisem „Jałmużna Wielkopostna” po Mszy świętej na stoliku przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 4. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz.15.00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tej szczególnej Godzinie Miłosierdzia będziemy uwielbiać otwarte Serce Pana Jezusa i wzywać Jego Wszechmocy prosząc o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka oraz o pokój dla nas i całego świata. Przyjmijmy to szczególne zaproszenie do modlitwy.
 5. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. W miesiącu tym uwielbiać będziemy Pana Jezusa przez oddawanie czci Jego Matce. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które będzie codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
 6. 2 maja w I czwartek miesiąca na Nabożeństwie majowym będziemy wspólnie się modlić o powołania do Służby Bożej.
 7. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie, zawierzając siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę opiece Matki Bożej, Królowej Polski. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy świętej. Jest to równocześnie I piątek miesiąca. Przypominamy równocześnie, że w tym dniu z racji Uroczystości nie obwiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę, 4 maja organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę naszej Diecezji do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Zapraszamy do udziału. Wyjazd planowany jest o godz.8.30 z placu kościelnego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca 4 maja zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Mszę Świętą na godz.7.00 i Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Po Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Różańcowych. Wspólnota Róż Różańca Świętego w miniony piątek i sobotę zorganizowała czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy za udział w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czuwanie i w modlitwę adoracyjną przez kilka godzin w nocy włączył się nasz Ksiądz Biskup Ordynariusz.
 10. Przypominamy, że w niedzielę 12 maja na Mszy świętej o godz.13.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie przygotowujące i spowiedź będzie w piątek 10 maja o godz.16.00.
 11. 11. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła w poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha przeniesioną z 23 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocnej, wspominamy w środę Św. Józefa Robotnika, w czwartek Św. Atanazego, biskupa,  w  sobotę Św. Floriana męczennika.
 12. Dzisiaj o godz.16.00 będzie obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy wraz z rodzicami.
 13. W następną niedzielę 5 maja o godz. 16.00 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami.
 14. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w środę po Mszy świętej
  o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 3 z klatki I i II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Po błogosławieństwie będzie ucałowanie relikwii świętej Siostry Faustyny- apostołki Bożego Miłosierdzia. Będziemy podchodzić przed ołtarz.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny„, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione