post

Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna – 8.04.2018 r. Uroczystość Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Mocni w Duchu Świętym, którego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby chorych, samotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. W naszej diecezji szczególnie Caritas realizuje dzieła miłosierdzia i prowadzi kilkadziesiąt dzieł pomocy takich jak: hospicja stacjonarne i domowe, domy pomocy, zakłady opiekuńczo-lecznicze, poradnie lekarskie, świetlice dla dzieci, schroniska i domy dla bezdomnych, stołówki i wiele innych specjalistycznych placówek.
2. Dzisiaj po Mszy świętej będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Niech to będzie gest naszej chrześcijańskiej miłości, którą mamy okazywać wszystkim potrzebującym.
3. Dzieci prosimy o składanie skarbonek z napisem „Jałmużna Wielkopostna” po Mszy świętej na stoliku w nawie Miłosierdzia Bożego.
4. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę zapraszamy dzisiaj do kościoła na godz.15.00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tej szczególnej Godzinie Miłosierdzia będziemy uwielbiać otwarte Serce Pana Jezusa i wzywać Jego Wszechmocy prosząc o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka oraz o pokój dla nas i całego świata. Przyjmijmy to szczególne zaproszenie do modlitwy.
Zachęcamy do zabierania folderów o nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które wyłożone są na stoliku przy bocznym ołtarzu i pod chórem.
5. Jutro 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia, przeniesiony z 25 marca tj. z Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. W tym dniu o godz.18.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do modlitwy o poszanowanie świętości życia oraz do złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Zachęcamy do zabierania bezpłatnego egzemplarza gazety Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, które wyłożone są na stoliku pod chórem.
6. W najbliższą sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie. Wyjazd o godz.8.30 z placu kościelnego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
7. Dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy wraz z rodzicami.
8. Informujemy, że rocznica I Komunii świętej dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 6 maja na Mszy świętej o godz.13.00.
9. Na prośbę dyrekcji szkoły podajemy informację, że Szkoła Podstawowa im. Kusocińskiego na Barwinku ogłasza nabór uczniów do czwartej klasy sportowej w dyscyplinie piłka ręczna. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w szkole.
10. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 13 z klatki V i VI oraz chętnych. Proszę też wszystkich uczestników Eucharystii o docenienie cotygodniowych prac porządkowych i dbanie o czystość naszej świątyni przez korzystanie z klęczników zgodnie z ich przeznaczeniem i nie niszczenie ławek.

Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii świętej Siostry Faustyny, która na całym świecie jest znana jako apostołka Bożego Miłosierdzia.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione