post

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem tego Tygodnia jest przypomnienie, że chrześcijaństwo jest religią Słowa Bożego. Z tej racji każdy z nas może zabrać karteczkę z podanym wersetem Listu do Rzymian i Księgi Przysłów, by w domu w skupieniu przeczytać i rozważyć ten fragment Pisma Świętego. Karteczki wyłożone są na stoliku pod chórem i przy bocznym ołtarzu. Dzisiaj równocześnie przeżywamy II Narodowe Czytanie Pisma świętego. W naszej parafii będziemy czytać wspólnie Pismo Święte od godz.14.30 do 21.00, z przerwami na Msze święte. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do dziesięciominutowego czytania Pisma Świętego do zakrystii, aby wpisać się na wybraną godzinę. Koordynacją czytania zajmuje się wspólnota naszej parafii Krąg Biblijny.

2. W środę 18 kwietnia na godz.18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Biskupa Mariana Florczyka w 20 rocz. święceń biskupich.

3. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach Ewangelizacyjnych w Kaczynie w dniach od 20 do 22 kwietnia. Wyjazd z placu kościelnego w piątek o godz.18.30, powrót w niedzielę o godz.16.00. Rekolekcje prowadzi ks. Józef Majchrzyk. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.

4. W ramach przygotowania do ŚDM Panama 2019 zapraszamy w następną niedzielę na godz.19.00 na czuwanie modlitewne hymnami i pieśniami światowych dni młodzieży z poprzednich lat. Będzie również prezentacja wybranych spotkań młodzieży z Papieżem.

5. Przypominamy, że dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami przychodzą dzisiaj na godz.15.45.

6. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 13 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma, niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione