post

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna – 5.05.2019 r.

 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny i trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego Tygodnia jest przypomnienie, że chrześcijaństwo jest religią Słowa Bożego. Z tej racji każdy z nas może zabrać karteczkę z podanym wersetem z Ewangelii według Św. Jana Apostoła, by w domu w skupieniu przeczytać i rozważyć ten fragment Pisma Świętego i pomyśleć co dzisiaj Pan Jezus chce nam powiedzieć, jakie ma dla każdego z nas przesłanie. Karteczki wyłożone są na stoliku pod chórem i przy bocznym ołtarzu. Podejmijmy to zaproszenie.
 2. We wtorek 7 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki naszego miasta. W Bazylice katedralnej o godz.19.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza, po której będzie procesja różańcowa w kierunku Ratusza, aby na nowo zawierzyć miasto i jego mieszkańców naszej Patronce. Zapraszamy.
 3. W środę 8 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość odpustową z racji Patrona naszej parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, również głównego Patrona Polski i diecezji. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej, które będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz.18.00 będzie przewodniczył Ks. Proboszcz ze Słowika Ks. Jerzy Piwowarczyk, dawny nasz wikariusz. Po Mszy świętej będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Będzie także głosił kazania na każdej Mszy świętej. Zapraszamy do licznego udziału. Prosimy dzieci do sypania kwiatów i ministrantów do służby przy ołtarzu.
 4. Dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do
  I Komunii Świętej. Dzieci przychodzą razem z rodzicami. Spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii świętej w tym tygodniu będą od wtorku do piątku o godz.16.30. W następną niedzielę 12 maja na Mszy świętej o godz.11.30 będzie rozdanie i poświęcenie książeczek. Dzieci przyjdą z rodzicami już na godz.11.15.
 5. Spotkania przygotowujące kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu będą od poniedziałku do czwartku o godz.19.00 a dzisiaj po Mszy świętej o godz.10.00. Prosimy wszystkich o obecność.
 6. W następną niedzielę 12 maja na Mszy świętej o godz.13.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przychodzą w strojach pierwszokomunijnych. Spotkanie przygotowujące dzieci i spowiedź będzie w piątek 10 maja o godz.16.00.
 7. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach Ewangelizacyjnych w Kaczynie w dniach od 10 do 12 maja. Rekolekcje prowadzi ks. Józef.
 8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów na Pielgrzymkę na Jasną Górę 11 maja. Rozpoczęcie konferencją o godz.10.00
 9. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00, by powierzyć się opiece Matki Bożej.
 10. W sobotę 18 maja, pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka, obędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa do Borkowa. Rozpocznie się ona na Placu Św. Jana Pawła II o godz.9.30 modlitwą. Karty uczestnictwa można odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Biurze Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału rodziny, młodzież oraz grupy parafialne.
 11. W naszej Parafii działa Wspólnota Żywego Różańca, składająca się z Róż Różańcowych kobiet i mężczyzn. By w modlitwę różańcową włączyło się więcej osób prosimy o zapisywanie się po Mszy świętej do Róż Różańcowych u członków Kół Różańcowego z naszej Parafii, którzy pełnią dyżur przy stoliku pod chórem.
 12. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 3 z klatki III i IV oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Imbir, Krystyna Kuźniar, Tadeusz Gądzik, Lucjan Gajda, Józef Pinda, Henryka Wesołowska, Ryszard Frankowicz, Władysława Wolińska, Maria Wiczyńska – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione