post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24.03.2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Jutro w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03.) będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz.18.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Zapraszamy do modlitwy z Pasterzem naszej diecezji o poszanowanie świętości życia. Będzie też można uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.
 2. W piątek 29 marca organizujemy Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Wyjazd autokarem o godz.18.00 z placu kościelnego. Zapisy w zakrystii.
 3. Zachęcamy do nabywania baranków Caritas, które umieszczamy w koszyku wielkanocnym. Dochód z ofiar za baranki przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci. Caritas proponuje składać ofiary 5 zł.; baranki możemy nabywać w zakrystii po Mszy świętej.
 4. Kuria Diecezjalna na prośbę Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej zwraca się z prośbą, aby powstrzymać się od wypalania traw, aby zapobiec zagrożeniu powstawania pożarów. Wypalanie traw to zjawisko niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi.
 5. Przypominamy, iż we wszystkich parafiach miasta Kielce ustawione zostały żółte kontenery z napisem „Pomaganie przez ubranie”. Dzięki zbiórce odzieży, obuwia, i innych podobnych rzeczy, będziemy chcieli budować kolejne studnie w tych krajach misyjnych, gdzie ludzie nie mają dostępu do wody pitnej.
 6. Dziękujemy za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony piątek i sobotę. Bóg zapłać za modlitwę w intencji naszej wspólnoty.  Następna adoracja będzie 26 i 27 kwietnia. 
 7. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 2 z klatki I i II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione