post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.12.2019 r.

IV Niedziela Adwentu

 

 1. We wtorek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie tylko rano o godz.7.00; po południu Mszy świętej nie ma. Tak jak co roku zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni na godz.24.00, by we wspólnocie parafialnej świętować spotkanie z Dzieciątkiem Jezus.

 

 1. W środę i czwartek przypadają Święta Bożego Narodzenia /25 i 26 grudnia/ zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych, które są w takim porządku jak w każdą niedzielę.

 

 1. Po Mszy świętej możemy jeszcze nabywać w zakrystii opłatki i wigilijne świece Caritas, które zapalone w wieczór wigilijny będą wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Postarajmy się, by w każdym naszym domu zapalona świeca przypominała o osobach, którym udzieliliśmy pomocy.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary żywnościowe dla naszych Parafian będących w potrzebie. Dary zostały rozdane w miniony piątek. Bóg zapłać za dobre serce i wrażliwość na potrzeby innych. Zostało jeszcze kilka paczek, prosimy by osoby, które opiekują się potrzebującymi, zabrali dzisiaj dla nich przygotowane paczki.

 

 1. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, nasz Ks. Robert Teter został mianowany proboszczem parafii Podlesie – dekanat koniecpolski. Gratulujemy Księdzu Robertowi pierwszego probostwa i dziękujemy za zaangażowanie w pracę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Z zapewnieniem o modlitwie mówimy Szczęść Boże! Równocześnie informujemy, że w miejsce Ks. Roberta nie został nikt mianowany do naszej parafii. Z związku z tym nastąpiła konieczność zmiany planu wizyty duszpasterskiej. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli zabierać nowy program kolędy.

 

 1. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary, szczególnie te składane w kopertach oraz za wszelką życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej do sprzątania naszej świątyni wszystkich chętnych. Jak widzimy nasza świątynia na zbliżające się Święta została starannie posprzątana i udekorowana dzięki pracy stałej grupy kilku Pań i Panów, na czele z Panem Kościelnym. Dziękujemy za całoroczny trud pracy dla nas uczestników Eucharystii. Każdy z nas oczekuje godnych warunków uczestnictwa we Mszy świętej, dlatego apelujemy przy tej okazji, by dbać o naszą świątynię i jej wyposażenie oraz korzystać z klęczników zgodnie z ich przeznaczeniem.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały”, przyjmijmy błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione