post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.12.2018 r.

IV Niedziela  Adwentu

 

 1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za 30 lat istnienia naszej Parafii. W dniu 23 grudnia 1988 r. Ksiądz Biskup Stanisław Szymecki ówczesny Ordynariusz diecezji kieleckiej, wydał akt erygowania parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Drodzy Parafianie, dziękując za Wasz trud budowy tej świątyni i z serca płynącą ofiarność oraz życzliwość, zapraszam na uroczyste obchody Jubileuszu, które odbędą się o godz.18.00. Mszy świętej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Po Mszy świętej zapraszam wszystkich chętnych Parafian /również Was uczestników tej Eucharystii/ na spotkanie do kaplicy na symboliczny poczęstunek, by wspólnie świętować nasz parafialny Jubileusz. W kościele oraz w kaplicy można obejrzeć wystawę zdjęć z życia naszej Parafii, zwłaszcza budowy kościoła, zachęcamy do obejrzenia. Prosimy też przyjąć pamiątkowy obrazek z racji przeżywanego Jubileuszu. Obrazki wyłożone są na stolikach w kościele i w przedsionku.
 2. Jutro 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta będzie tylko rano o godz.7.00; po południu Mszy świętej nie ma. Tak jak co roku zapraszamy na Pasterkę do naszej świątyni na godz.24.00, by we wspólnocie parafialnej świętować spotkanie z Dzieciątkiem Jezus.
 3. We wtorek i w środę – w Święta Bożego Narodzenia /25 i 26 grudnia/ zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych, które są w takim porządku jak w każdą niedzielę.
 4. W sobotę 29 grudnia o godz.17.00 w naszej Parafii odbędzie się Koncert galowy XII Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Spotkaniu będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz. Miło nam poinformować, iż w przesłuchaniach do festiwalu z naszej parafii wzięła udział: schola dziecięca, zespół młodzieżowy i chór parafialny. Pierwsze miejsca w swych kategoriach zajął nasz zespół młodzieżowy oraz chór parafialny. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i mówimy Bóg zapłać na ręce opiekuna Księdza Józefa.
 5. Po Mszy świętej możemy jeszcze nabywać w zakrystii opłatki i wigilijne świece Caritas, które zapalone w wieczór wigilijny będą wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Postarajmy się, by w każdym naszym domu zapalona świeca przypominała nam o osobach, którym udzieliliśmy pomocy. Foldery z programem wizyty duszpasterskiej są w zakrystii.
 6. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej wieczornej do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Podlasie oraz chętnych. Jak widzimy nasza świątynia na zbliżające się Święta została starannie posprzątana i udekorowana dzięki pracy stałej grupy kilku Pań i Panów, na czele z Panem Kościelnym. Dziękujemy za całoroczny trud pracy dla nas wszystkich, uczestników Eucharystii. Każdy z nas oczekuje godnych warunków uczestnictwa we Mszy świętej, dlatego apelujemy przy tej okazji, by dbać o naszą świątynię i jej wyposażenie, korzystać z klęczników zgodnie z ich przeznaczeniem, to jest nie stawiać na nich nóg i nie pozwalać dzieciom spacerować po klęcznikach. Bardzo prosimy o wrażliwość na nasze wspólne dobro.
 7. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli dary żywnościowe dla naszych Parafian będących w potrzebie. Dary zostały rozdane w miniony piątek. Bóg zapłać za dobre serce i wrażliwość na potrzeby innych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”, przyjmijmy błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione