post

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: W mocy Bożego Ducha”. Zachęcamy do modlitwy o liczne i święte powołania do służby Bożej.

 

 1. W najbliższą sobotę 18 maja o godz.17.00 Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej. Kandydaci razem ze świadkami Bierzmowania gromadzą się w kościele o godz.16.30. Zapraszamy szczególnie rodziny kandydatów do modlitwy o dary Ducha Świętego i umocnienie młodzieży na drogach świętości.

 

 1. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz.15.45 oraz od poniedziałku do czwartku o godz.19.00. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców i rodziny będzie w piątek 17 maja od godz.16.00. Informacje szczegółowe dla kandydatów i ich rodziców zostaną podane dzisiaj na spotkaniu popołudniowym.

 

 1. W następną niedzielę 19 maja będzie w naszej parafii Pierwsza Komunia święta dzieci klas trzecich o godz.13.00. Dzieci z rodzicami zgromadzą się przed wejściem do kościoła o godz.12.50.

Spotkania przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii świętej będą w tym tygodniu: w poniedziałek o godz.1700, we wtorek i w  środę o godz.16.30. 

Pierwsza spowiedź tych dzieci będzie w czwartek o godz.16.30. Zapraszamy również do spowiedzi rodziców dzieci, rodziny i ich chrzestnych.

Wyjazd do Częstochowy dzieci po Pierwszej Komunii świętej z rodzicami będzie we wtorek 21 maja o godz.6.00 z placu kościelnego.

 

 1. Z racji Pierwszej Komunii świętej prosimy stałych uczestników Mszy świętej z godz.13.00, by w miarę możliwości wybrać inną godzinę, tak by umożliwić rodzinom tych dzieci łatwiejsze uczestnictwo w ich uroczystości.

 

 1. Jutro 13 maja, oraz w każdy 13 dzień miesiąca do października włącznie, zapraszamy na Nabożeństwo i Procesje Fatimskie. Matka Boża od maja do października 13 dnia miesiąca objawiała się w Fatimie trójce dzieci, prosząc o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. W naszym kościele Nabożeństwo rozpoczniemy o godz.17.30 odmówieniem różańca, a po Mszy świętej o godz.18.00 i nabożeństwie majowym będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

 

 1. W Liturgii Kościoła we wtorek wspominamy św. Macieja apostoła.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej i rodziców kandydatów do Bierzmowania oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione