post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3.06.2018 r. IX Niedziela Zwykła

1. W dniu wczorajszym Ksiądz Biskup Marian Florczyk udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży trzecich klas gimnazjum. Na prośbę Księdza Biskupa, przekazuję podziękowania dla całej Parafii za przygotowanie tej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do Księży i Pań Katechetek oraz rodziców tej młodzieży za dobre duchowe przygotowanie kandydatów i oprawę tej uroczystości. Rodzice bierzmowanych złożyli dla naszej wspólnoty dar w postaci sztandaru parafialnego. Bóg zapłać!
2. W najbliższy czwartek 7 czerwca przypada Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz.18.00 będzie procesja do czterech ołtarzy na placu kościelnym. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dzieci do sypania kwiatów oraz ministrantów do służby przy ołtarzu. Po procesji będzie błogosławieństwo wianków i ziół.
3. W poniedziałek, we wtorek i w środę procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie po Mszy świętej o godz.18.00. Zapraszamy do uwielbienia Chrystusa w Eucharystii.
4. Równocześnie w piątek, po Oktawie Bożego Ciała, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień ten jest Światowym Dniem Modlitw o uświęcenie kapłanów. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
5. Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej odbędzie się w niedzielę 10 czerwca i rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz.13.00. Następnie uczestnicy marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do Placu Artystów, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
6. W sobotę 16 czerwca będzie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy. Zapraszamy młodych szczególnie tych, którzy w tym roku przystąpili do sakramentu bierzmowania. Początek spotkania o godz.10.00. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza będzie o godz.16.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Wyjazd pod opieką Księdza z placu kościelnego o godz.9.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
7. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza powołano Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany, który wspiera małe parafie, które podejmują budowę kościołów lub ich remonty. Podejmując prośbę Księdza Biskupa prosimy dzisiaj po Mszy świętej o składanie ofiar na ten cel do wystawionych puszek pod chórem i przy bocznym ołtarzu, jako wyraz solidarności z małymi parafiami naszej diecezji.

8. Uczniów klas drugich gimnazjum mieszkających na terenie naszej Parafii, chcących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, prosimy o przyjście z rodzicami w niedzielę 10 czerwca na godz.16.00. Na spotkaniu omówimy sposób przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu i rozdamy deklaracje.
9. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
10. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania mieszkańców bloku nr 14 Osiedle Barwinek z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

11. W miesiącu maju z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Śp. Anna Gromada, Marian Hajan, Zbigniew Kubiec, Leokadia Piotrowska – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione