post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24.11.2019 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

– XXXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy Liturgiczny Rok Kościelny, a w następną niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu, czyli czas liturgicznego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 2. W piątek 29 listopada Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski obchodzi piątą rocznicę ingresu. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza święta w intencji Księdza Biskupa o godz.18.00 w Bazylice Katedralnej. Otaczając modlitwą Księdza Biskupa polecajmy Jego pasterską posługę w Diecezji opiece Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Msza święta w naszym kościele w tej intencji będzie w piątek o godz.18.00.
 3. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła oraz Imieniny Ks. Biskupa Andrzeja Kalety. W tym dniu na Mszy świętej o godz.18.00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej oraz o wstawiennictwa Patrona św. Andrzeja Apostoła.
 4. W sobotę 30 listopada odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy. Rozpoczęcie Mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz.12.00 w kościele akademickim św. Jana Pawła II, a następnie przejście z modlitwą różańcową ulicami: Wesołą, Czerwonego Krzyża i Jana Pawła II do kościoła Świętej Trójcy.
 5. W następną niedzielę o godz.10.00 będzie spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania. Kandydaci przychodzą z rodzicami.
 6. W następną niedzielę o godz.16.00 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami.
 7. Drodzy Parafianie! Z wielką radością zapraszamy na Uroczystość poświęcenia naszego kościoła, której dokona Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski w niedzielę 15 grudnia na Mszy świętej o godz.12.00. Uroczystość poprzedzą rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się za dwa tygodnie i pomogą nam w duchowym przygotowaniu do tego szczególnego wydarzenia dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Dla każdej Rodziny zostały przygotowane zaproszenia, które wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła. Bardzo prosimy o przyjęcie i zabranie zaproszenia.
 8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców z Barwinka z bloku nr 8 z klatki III i IV oraz chętnych. Dziękując za ofiary składane w kopertach, prosimy nadal o składanie ofiar na prace wykonane przy plebani oraz za wykonanie oświetlenia kościoła, którego koszt wyniósł 30 tys. złotych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Najświętszej.

 

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Idźmy z radością na spotkanie Pana”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione