post

Ogłoszenia Duszpasterskie 

 

Niedziela – 27.12.2020 r. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

 1. Wizyta duszpasterska, którą nazywamy Kolędą swoje początki w Polsce ma już w XV wieku. Kodeks Prawa Kościelnego mówi, że Wizyta duszpasterska rodzin stwarza okazję do poznania parafian i nawiązania bliskich kontaktów z nimi oraz jest środkiem ewangelizacji parafialnej. Kapłan, kierowany miłością duszpasterską, w okresie Bożego Narodzenia, odwiedza wiernych z Bożym błogosławieństwem, modli się razem z nimi, umacnia ich w wierze i praktykach religijnych oraz stara się ożywić łączność wiernych z parafią i księżmi, aby bliżej poznać problemy nurtujące parafian i okazać ojcowską pomoc w rozwiązywaniu.
 2. Ze względu na pandemię, tegoroczna Wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie miała inny charakter. Drodzy Parafianie, zapraszamy Was do naszej świątyni zgodnie z ustalonym porządkiem według poszczególnych bloków i ulic, który został podany na folderach. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na Mszę świętą na godz.18.00 mieszkańców:

Poniedziałek- 28.12. – Barwinek blok nr 1

Wtorek -29.12.- Barwinek blok nr 2

Środa – 30.12. – Barwinek blok nr 3

Sobota – 2.01.- Barwinek blok nr 4

Na Mszy Świętej codziennie będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin i mieszkańców wyznaczonych w danym dniu. Na zakończenie Mszy świętej odmówimy wspólnie przygotowaną na obrazku kolędowym modlitwę błogosławieństwa. Po modlitwie będzie udzielane kolędowe błogosławieństwo wszystkim obecnym i ich rodzinom z możliwością zabrania pamiątkowych obrazków z modlitwą kolędową do swoich domów. Prosimy, by odmówić z rodziną tę modlitwę i pokropić wodą święconą mieszkanie i wszystkich w nim obecnych. Codziennie w czasie każdej Mszy świętej będziemy święcić wodę, którą każdy przyniesie do poświęcenia z domu na przykład w buteleczce czy w słoiku. Zachęcamy również wszystkich chętnych do tradycyjnego składania ofiar w czasie tej Mszy świętej na tacę na potrzeby parafialne i na regulowanie należności za prace wykonywane przy budującej się plebanii. Prosimy o składanie ofiar w kopertach podpisanych tylko swoim adresem zamieszkania. Prosimy o zabieranie folderów z programem kolędy, które wyłożone są przy wyjściu.

 1. W czwartek 31 grudnia będziemy Bogu dziękować za mijający 2020 rok na Mszy świętej o godz.17.00. gdyż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w noc sylwestrową nie wolno przemieszczać się od godz.19.00 do 6.00 rano. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej i przebłagalnej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlić się będziemy o zatrzymanie epidemii i uleczenie wszystkich chorych. W czasie adoracji polecimy Miłosiernemu Bogu imiennie wszystkich zmarłych z naszej Parafii w 2020r. za których odprawimy Mszę świętą o godz.17.00 oraz za zmarłych na Cowid19.
 2. W piątek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte są w takim porządku jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Dzień ten jest równocześnie Dniem modlitw o pokój na świecie i pierwszym piątkiem miesiąca stycznia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca (2.01.) zapraszamy Róże Żywego Różańca na Mszę świętą na godz.7.00 i na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
 4. Prosimy dzisiaj o modlitwę w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego, który obchodzi Imieniny. Módlmy się o błogosławieństwo Boże dla Księdza Biskupa oraz o zdrowie i o opiekę Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.
 5. Dzisiaj na Mszy świętej o godz.10.00 będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za rodziny naszej Parafii i powierzać je dalszej opiece Świętej Rodziny./
 6. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za wspólną modlitwę w czasie mijających Świąt, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać.

Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i przygotowanie na Święta, zapraszam chętnych do sprzątania w czwartek na godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Przed uroczystym błogosławieństwem pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin zawierzając je opiece Najświętszej Rodzinie:

Panie, Boże i Stworzycielu, błogosławimy i wychwalamy Twoje imię. Na początku stworzyłeś mężczyznę i kobietę, aby mogli wejść w komunię życia i miłości. Ty również pobłogosławiłeś związek tych małżeństw, aby stały się znakiem związku Chrystusa z Jego Kościołem. Spojrzyj dzisiaj łaskawie na obecne tutaj małżeństwa. Pośród radości i trudów ich życia zachowałeś ich związek w jedności. Odnów ich przymierze małżeńskie. Pomnóż w nich miłość i umocnij więzi pokoju, tak aby otoczeni swoimi dziećmi mogli zawsze cieszyć się z daru Twego błogosławieństwa. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu” polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione