post

Ogłoszenia  Duszpasterskie

Niedziela – 3.01.2021 r.

 

 1. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy świętej święcimy kredę i kadzidło. W tym dniu Kościół w Polsce obchodzi Dzień modlitw w intencji misji. Z tej racji ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby misji. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej, które są w takim porządku jak w każdą niedzielę.

 2. Przypominamy, że ze względu na pandemię, tegoroczna Wizyta duszpasterska ma inny charakter. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na Mszę świętą na godz.18.00 mieszkańców:

Poniedziałek – 4.01. – Barwinek blok nr 5

Wtorek – 5.01. – Barwinek blok nr 6

Czwartek – 7.01. – Barwinek blok nr 7

Piątek – 8.01. – Barwinek blok nr 8 i 9

Sobota – 9.01. – Barwinek blok nr 10

Na Mszy Świętej „kolędowej” modlimy się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców zaproszonych na dany dzień. Na zakończenie Mszy świętej odmawiamy przygotowaną na obrazku kolędowym modlitwę błogosławieństwa i udzielamy kolędowego błogosławieństwa wszystkim obecnym i ich rodzinom. W czasie każdej Mszy świętej święcimy wodę, którą każdy przyniesie do poświęcenia z domu na przykład w buteleczce. Prosimy, by pokropić wodą święconą mieszkanie i wszystkich w nim obecnych. Zachęcamy również do tradycyjnego składania ofiar w czasie tej Mszy świętej na tacę na potrzeby parafialne i na regulowanie należności za prace wykonywane przy budującej się plebanii. Prosimy o składanie ofiar w kopertach podpisanych tylko swoim adresem zamieszkania. Foldery z programem kolędy wyłożone są przy wyjściu.

 1. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za wspólną modlitwę, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary, szczególnie za ofiary w kopertach składane na potrzeby parafialne w czasie Mszy świętej kolędowej. Bóg zapłać.

Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszam chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu grudniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Grażyna Strączyńska, Helena Jakubanes, Sławomir Zbroiński, Janusz Gola, Stanisław Musiał, Marian Wojciechowski, Zygmunt Sokołowski, Marian Lisowski, Helena Węgrzyn, Andrzej Góźdź, Janusz Wójcik, Stefan Nowak – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione