post

Ogłoszenia Duszpasterskie 

 

Niedziela – 30.12.2018 r. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

 1. Jutro 31 grudnia będziemy Bogu dziękować za mijający 2018 rok. Zapraszamy na Mszę świętą na godz.18.00 do wspólnej modlitwy dziękczynnej i przebłagalnej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Podziękujemy wspólnie Panu Bogu za otrzymane dary i prosić będziemy o dalszą opiekę Bożą na każdy dzień. W czasie adoracji polecimy również Miłosiernemu Bogu imiennie wszystkich zmarłych z naszej Parafii w 2018 r.
 2. We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte są jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Dzień ten jest równocześnie Dniem modlitw o pokój na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Kuria Diecezjalna w Kielcach zaprasza wszystkich do udziału w Koncercie Kieleckie Betlejem, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godz.18.00 w Hali Legionów. Wydarzenie objęte jest patronatem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Największe gwiazdy estrady wykonają najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.
 4. Przypominamy, że dzisiaj na Mszy świętej o godz.11.30 będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za wszystkie rodziny naszej Parafii i powierzać je dalszej opiece Świętej Rodziny. Na tej Mszy świętej zostaną odnowione śluby małżeńskie, dlatego zapraszamy rodziców z dziećmi.
 5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, składane ofiary i za życzliwość. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Wrzosowa oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 1. Przed uroczystym błogosławieństwem pouczeni słowami dzisiejszej LiturgiiUmiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi” pomódlmy się w intencji wszystkich rodzin zawierzając je opiece Najświętszej Rodzinie oraz polećmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa, „narodzonego z Niewiasty”, i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione