post

Ogłoszenia Parafialne – 10.01.2021 r.

Niedziela Chrztu  Pańskiego

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończąc okres Bożego Narodzenia dziękujemy Panu Bogu za dar wiary i Chrztu świętego. Od jutra rozpoczynamy tzw. czas zwykły w ciągu roku.

 2. Przypominamy, że ze względu na pandemię, tegoroczna Wizyta duszpasterska ma inny charakter. W tym tygodniu zapraszamy do kościoła na Mszę świętą na godz.18.00 mieszkańców:

Poniedziałek – 11.01. – Barwinek blok nr 11

Wtorek – 12.01. – Barwinek blok nr 12

Środa – 13.01. – Barwinek blok nr 13

Czwartek – 14.01. – Barwinek blok nr 14

Piątek – 15.01. – Barwinek blok nr 15

Sobota – 16.01. – Barwinek blok nr 22 i nr 23

Na Mszy Świętej „kolędowej” modlimy się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców zaproszonych na dany dzień. Na zakończenie Mszy świętej odmawiamy przygotowaną na obrazku kolędowym modlitwę błogosławieństwa i udzielamy kolędowego błogosławieństwa wszystkim obecnym i ich rodzinom. W czasie każdej Mszy świętej święcimy wodę, którą każdy przyniesie do poświęcenia z domu na przykład w buteleczce. Prosimy, by pokropić wodą święconą swoje mieszkanie i wszystkich w nim obecnych. Zachęcamy również do tradycyjnego składania ofiar w czasie tej Mszy świętej na tacę na potrzeby parafialne i na regulowanie należności za prace wykonywane przy budującej się plebanii. Prosimy o składanie ofiar w kopertach podpisanych tylko swoim adresem zamieszkania. Foldery z programem kolędy wyłożone są przy wyjściu.

 1. Penitencjaria Apostolska z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka, udzieliła daru specjalnych Odpustów wiernym odpowiednio dysponowanym i pod zwykłymi warunkami. Więcej informacji podano na tablicy ogłoszeń.

 2. Przypominamy wszystkim o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele oraz w innej przestrzeni publicznej. Przypominamy również, że przy ołtarzu Matki Bożej przyjmujemy Komunię świętą na ręce. Pozostałe osoby oczekują na podejście kapłana na kościele.

 3. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za wspólną modlitwę, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary, szczególnie za ofiary w kopertach składane na potrzeby parafialne w czasie Mszy świętej kolędowej. Bóg zapłać. Dziękuję także diakonowi i klerykowi Wyższego Seminarium za wspólną modlitwę.

Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszam chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00. Dziękujemy również firmie CEDROX za życzliwość i jak co roku pomoc w odśnieżaniu placu kościelnego.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Miłość wobec Boga polega na spełnianiu Jego przykazań”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione