post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.03.2018 r. Niedziela Palmowa (Niedziela Męki Pańskiej)

1. Wielki Tydzień, który dzisiaj rozpoczynamy został ustanowiony w celu przeżycia przez wszystkich wiernych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. W pełni przeżyjemy tajemnicę naszego odkupienia, gdy pojednamy się z Chrystusem w Sakramencie Pokuty. Porządek spowiedzi podany jest na tablicach ogłoszeń.
Święte Triduum Paschalne
2. Wielki Czwartek (29 marzec)
Msza święta na pamiątkę Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00. Będziemy dziękować za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia do godz.22.00.
3. Wielki Piątek (30 marzec)
a) Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.7.00 do 17.00. Dzieci zapraszamy na Adorację od godz.9.00 do godz.13.00 według porządku podawanego na lekcjach religii. Od 13.00 do 17.00 zapraszamy do indywidualnej adoracji młodzież i dorosłych.
b) Liturgię Wielkopiątkową rozpoczniemy o godz.17.00 Nabożeństwem Drogi Krzyżowej, której trasa będzie prowadziła przez nasze Osiedle. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej, w kościele, będziemy kontynuować Liturgię Wielkopiątkową adorując Krzyż Jezusa Chrystusa a następnie będzie udzielana Komunia święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji do Grobu Pańskiego. Adoracja będzie trwać do godz.23.00.
c) W tym dniu obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły.
4. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna (31 marzec)
a) Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.7.00.
b) Pokarmy święcimy od godz.8.00 do 13.00 – co pół godziny.
c) Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz.19.00 poświęceniem ognia i wody (przychodzimy ze świecami); adoracja do godz.22.00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (1 kwiecień)
Uroczysta procesja Rezurekcyjna będzie o godz.6.00. Zapraszamy do licznego udziału w procesji rezurekcyjnej; dzieci prosimy do sypania kwiatów i ministrantów do służby przy ołtarzu. Pozostałe Msze święte, poczynając od godz.8.30 będą jak w każdą niedzielę.
6. Dzisiaj w Niedzielę Palmową przeżywając diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży prosimy o składanie ofiar do puszek, które będą przeznaczone dla młodzieży naszej diecezji wyjeżdżającej na ŚDM do Panamy. Puszki wystawione są pod chórem i przy bocznym ołtarzu.
7. Informacje:
• Kuria Diecezjalna zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. To Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się w Wielki Wtorek 27 marca o godz.18.30 w kościele św. Wojciecha, a zakończy na Placu św. Jana Pawła II. Nabożeństwu przewodniczyć będą Księża Biskupi.
• W środę w godzinach od 14.00 do 16.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
• Zapraszamy chętnych do sprzątania naszej świątyni w środę po Mszy świętej o godz.18.00.
• Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy włącznie od godz.16.00 do 17.30. Kancelaria od Wielkiego Czwartku jest nieczynna.
• Bóg zapłać za wspólną modlitwę, życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękujemy też za wspólnie przeżyte rekolekcje parafialne, które pogłębiły naszą więź z Chrystusem i między sobą.
Rozważając dziś Mękę Pana Jezusa, przyjmijmy błogosławieństwo Boże na Wielki Tydzień, byśmy owocnie przeżyli Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela a w Wielką Niedzielę prawdziwą radość z Jego zmartwychwstania.

Polecajmy się teraz wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła…

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione