post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2.06.2019 r.

VII Niedziela Zwykła – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

 

 1. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy świętej wieczornej codziennie odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego. W wigilię, w sobotę /8.06./ w godzinach od 19.00 do 20.30, zapraszamy na modlitewne uwielbienie z prośbą o dary Ducha Świętego, by dobrze przygotować się do tej Uroczystości.

 

 1. Integracyjne Spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych będzie jutro /3 czerwca/ na lotnisku w Masłowie. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 28 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi naszej diecezji. Początek o godz.10.30; Zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.45 i od 16.00. Zapraszamy.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj /2.06./ o godz.16.00 będzie spotkanie uczniów klas siódmych mieszkających na terenie naszej Parafii, którzy chcą przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w nowym roku szkolnym. Na spotkaniu omówimy sposób przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 4 z klatki I i II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. Dziękujemy Księdzu misjonarzowi Andrzejowi za modlitwę z nami, podzielenie się doświadczeniem misyjnym i ukazanie nam odpowiedzialności za cały Kościół powszechny, ten bliski i ten daleki na całym świecie. Po Mszy świętej przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiary osobiście Księdzu misjonarzowi, by w ten sposób pomóc w pracy misyjnej. Są też wystawione puszki pod chórem i przy bocznym ołtarzu na ten cel.

 

 1. W miesiącu maju z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  śp. Władysława Wolińska, Maria Wilczyńska, Kazimiera Gad, Bronisława Kwaśniewska, Teresa Drewin, Bożena Kwiecień – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione