post

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte, które będą o godz.:7.00, 8.30, 10.00 oraz 16.30 i 18.00. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
2. W najbliższy czwartek 24 maja obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Mszę świętą na godz.18.00 do wspólnej modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji kapłanów pracujących aktualnie i pochodzących z naszej parafii.
3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz.11.30 i 13.00 dzieci klas trzecich przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
4. Informujemy, że w następnym roku – 2019 Pierwsza Komunia święta dzieci będzie w niedzielę 19 maja.
5. W czwartek 24 maja o godz.20.00 będzie spotkanie majowe przy figurce Matki Bożej przy ul. Ściegiennego 70. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
6. W sobotę 26 maja w Bazylice Katedralnej Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli święceń kapłańskich diakonom. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz o nowe powołania do kapłaństwa również z naszej parafii.
7. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszych Mam. Dla żyjących prosić będziemy o opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych o nagrodę życia wiecznego za ich trud i poświecenie.
8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 14 z klatki V i VI oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij Serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości” – na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione