post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2.04.2018 r. Poniedziałek Wielkanocny

1. W najbliższą niedzielę 8 kwietnia przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Czarnowie – Msza Święta odpustowa – o godz.12.30. Od Wielkiego Piątku odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia by przez Nowennę przygotować serca na spotkanie z Jezusem Miłosiernym. W tym tygodniu Koronkę będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz.18.00.
2. W naszym kościele w niedzielę Miłosierdzia o godz.15.00 będzie „Godzina Miłosierdzia”– zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę. W tej szczególnej Godzinie Miłosierdzia będziemy uwielbiać otwarte Serce Pana Jezusa i wzywać Jego Wszechmocy prosząc o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka i o pokój dla nas i całego świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po każdej Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii świętej Siostry Faustyny-apostołki Bożego Miłosierdzia.
• Dzieci prosimy o składanie skarbonek „Jałmużna Wielkopostna” w najbliższą niedzielę po Mszy świętej na stoliku przed ołtarzem.
3. W sobotę, 14 kwietnia będzie V Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie pod hasłem: „Świadkowie wiary napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy członków grup parafialnych: dzieci, młodzież i dorosłych. Wyjazd planowany jest o godz.8.00 z placu kościelnego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
4. W tym tygodniu przypada:
a/ – pierwszy czwartek miesiąca 5 kwietnia po Mszy świętej o godz.18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej. Zapraszamy młodzież i dorosłych oraz nasze modlitewne Wspólnoty.
b/ pierwszy piątek miesiąca 6 kwietnia; Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.45 do 7.30 i od godz.16.00. Zapraszamy wszystkich a szczególnie uczniów III klas gimnazjum.
c/ pierwsza sobota miesiąca 7 kwietnia; zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Mszę Świętą na godz.7.00 i Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Po Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Różańcowych.
5. Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny pt. „Myśleć sercem-papieskie inspiracje”, który odbędzie się w sobotę 7 kwietnia o godz.19.00 w Bazylice Katedralnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
6. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców będzie w najbliższą niedzielę o godz.16.00. Zapraszamy.
7. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II z racji przypadającej 13 rocznicy odejścia papieża do Domu Ojca.
W miesiącu marcu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Śp. Zbigniew Piróg, Edward Kmiecik, Zbigniew Jańczyk, Grażyna Okła, Helena Szplit, Janusz Cieślak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pouczeni słowami świątecznej Liturgii: „Strzeż mnie, o Boże, Tobie zaufałem” – na czas przeżywania radości wielkanocnej przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione