post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.04.2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny

 

 1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry Notre-Dame w Paryżu. Ofiary można składać na konto Caritas Kielce lub za pośrednictwem akcji sms-owej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 2. W najbliższą niedzielę 28 kwietnia przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Czarnowie – Msza Święta odpustowa – o godz.12.30. Od Wielkiego Piątku odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia by przez Nowennę przygotować serca na spotkanie z Jezusem Miłosiernym. W tym tygodniu Koronkę będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz.18.00.
 3. W naszym kościele w niedzielę Miłosierdzia o godz.15.00 będzie „Godzina Miłosierdzia”– zgodnie z zachętą Pana Jezusa skierowaną przez Świętą Siostrę Faustynę. W tej szczególnej Godzinie Miłosierdzia będziemy uwielbiać otwarte Serce Pana Jezusa i wzywać Jego Wszechmocy prosząc o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka i o pokój dla nas i całego świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po każdej Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii świętej Siostry Faustyny-apostołki Bożego Miłosierdzia.

Dzieci prosimy o składanie skarbonek „Jałmużna Wielkopostna” w najbliższą niedzielę po Mszy świętej na stoliku przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

 1. Wspólnota Róż Różańca Świętego organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Czuwanie rozpocznie się w piątek 26 kwietnia Mszą świętą o godz.18.00, a zakończy się w sobotę Mszą świętą popołudniową. Czuwanie będzie w kaplicy. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 2. W tym tygodniu w Liturgii obchodzimy: we wtorek uroczystość Św. Wojciecha BM patrona Polski, w czwartek święto Św. Marka Ewangelisty.
 3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców będzie w najbliższą niedzielę o godz.16.00. Zapraszamy.
 4. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary w okresie świątecznym. Dziękując za sprzątanie kościoła na Święta, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 2 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Pouczeni słowami świątecznej Liturgii: Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy” – na czas przeżywania radości wielkanocnej przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione