post

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Sobota – 26.12.2020 r. – Święto Św. Szczepana Pierwszego Męczennika

 1. Jutro, w niedzielę 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji będziemy dziękować Bogu za nasze rodziny powierzając je dalszej opiece Świętej Rodziny i prosić o Boże błogosławieństwo. W sposób uroczysty uczynimy to na Mszy świętej o godz.10.00, podczas której małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską, a na pozostałych Mszach świętych będziemy polecać Bogu wszystkich małżonków.

 2. W tym dniu /27 grudnia/ z racji święta świętego Jana Apostoła, Ewangelisty Imieniny obchodzi Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Na Mszy świętej o godz.11.30 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla Księdza Biskupa w pracy pasterskiej oraz o zdrowie i opiekę Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. Przypominamy, że ze względu na pandemię tegoroczna Kolęda w tradycyjnej formie nie jest możliwa. Szczegółowe informacje o tegorocznej formie Kolędy zostaną podane jutro. Prosimy równocześnie o zabieranie folderów z programem kolędy, które wyłożone są przy bocznym ołtarzu i przy wyjściu z kościoła.

 4. Przypominamy wszystkim o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i w innej przestrzeni publicznej oraz o zachowaniu bezpiecznego dystansu.

Przypominamy także, że przy ołtarzu Matki Bożej przyjmujemy Komunię świętą na ręce. Pozostałe osoby oczekują na podejście kapłana na kościele.

Wszystkim wyrażamy nasze podziękowanie za wspólną modlitwę, za wszelką życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać. 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”.”, przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione