post

Ogłoszenia Duszpasterskie

Środa- 26.12.2018 r. – Święto Świętego Szczepana diakona

 

 1. Jutro, 27 grudnia przypada święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu Imieniny obchodzi nasz Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Módlmy się o błogosławieństwo Boże dla Księdza Biskupa w pracy pasterskiej oraz o zdrowie i o opiekę Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Msza święta Imieninowa w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza będzie dzisiaj o godz.10.00 i jutro o godz.7.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 2. W sobotę 29 grudnia o godz.17.00 w naszej kościele odbędzie się Koncert galowy XII Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który zgromadzi zespoły uznane przez Komisję za najlepsze w swych kategoriach. Spotkaniu będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz.

W związku z tym koncertem w sobotę będzie tylko Msz święta o godz.7.00. Mszy świętej popołudniowej w sobotę nie będzie.

 1. W następną niedzielę 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Z tej racji będziemy dziękować Bogu za nasze rodziny i całą parafię powierzając się dalszej opiece Świętej Rodziny prosić będziemy o Boże błogosławieństwo. W sposób uroczysty uczynimy to na Mszy świętej o godz.11.30, podczas której małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską złożoną w czasie ślubu kościelnego. Zapraszamy wszystkich małżonków i prosimy o przyjście na tę Mszę świętą ze swoimi dziećmi.
 2. Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, podczas której kapłani będą się spotkać z rodzinami naszej parafii. Wizytę kapłana potraktujmy jako spotkanie religijne, połączone ze wspólną modlitwą. Na czas kolędowego spotkania prosimy, aby zgromadzili się wszyscy domownicy. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym prosimy o przygotowanie zeszytów do lekcji religii, a kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania również Indeksów.
 3. Prosimy wszystkich o składanie ofiar w czasie kolędy, byśmy mogli zakończyć pokrywanie blachą dachu plebani a następnie podjąć prace związane z zamontowaniem okien i drzwi a także tynkowanie ścian wewnętrznych budynku, założenie przewodów elektrycznych i kanalizacyjnych tak by przygotowywać budynek do zamieszkania przez księży. W naszej świątyni jesteśmy na etapie projektowania i realizacji marmurowego ołtarza i ambonki, by tym samym nasz wspólny trud i ofiarność na rzecz parafii przez minione 30 lat został zwieńczony w 2019 roku uroczystym poświęceniem kościoła i ołtarza, które na zawsze uświęci tę świątynię oddając ją na własność Bogu w Trójcy Jedynemu.
 4. Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej rodzinie parafialnej nowych mieszkańców, którzy w mijającym roku zamieszkali na terenie parafii. Cieszymy się Waszą obecnością i prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii byśmy w naszej ewidencji zanotowali nowych parafian.

7.      Porządek wizyty duszpasterskiej – o godz.15.30

28.XII – piątek – ul. Kochanowskiego blok nr 5, nr 7 nr 28

 1. Ks. Kochanowskiego blok nr 5/ (od dołu)
 2. Ks. Kochanowskiego blok nr 5/ (od góry)    
 3. Ks. Kochanowskiego blok nr 7 kl. I: 15
 4. Ks. Kochanowskiego blok nr 7 kl. II: 15 i III: 20
 5. Ks. Kochanowskiego blok nr 28 kl. I: 10, II: 10 i III: 10  

29.XII – sobota – od godz.8.30 – Wapiennikowa nr 45, 45a, ul. Koch. blok nr 30

 1. Ks. ul. Wapiennikowa blok nr 45a (od dołu)
 2. Ks. ul. Wapiennikowa blok nr 45a (od góry)
 3. Ks. ul. Wapiennikowa blok nr 45 (od dołu)
 4. Ks. ul. Wapiennikowa blok nr 45 (od góry)
 5. Ks. ul. Kochanowskiego blok nr 30 kl. I: 20 i II: 15
 6. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za wspólną modlitwę w czasie mijających Świąt, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać.

Pouczeni słowami z dzisiejszej Liturgii „Ten kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione