post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.11.2021r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – XXXIV Niedziela Zwykła

 1. Na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza prosimy o składanie dzisiaj ofiar do puszek na finansowanie działań pomocowych na granicy Polski w porozumieniu z parafiami przygranicznymi i służbami Straży Granicznej przez pośrednictwo Caritas Polska. Ofiary można składać do wystawionych puszek.

 2. Ksiądz Biskup Ordynariusz zwraca się również z prośbą do wiernych diecezji o modlitwę o pokój na świecie i w Polsce przez odmawianie Pod Twoją obronę i śpiew Suplikacji.

 3. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy Liturgiczny Rok Kościelny. W następną niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu i Nowy Rok Kościelny, którego programem jest hasło „Eucharystia daje życie”.

 4. Dyrektor Sekcji Polskiej Ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wyraża podziękowanie za życzliwość i szczodrość wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na projekty pomocowe dla Libanu w kwocie 9300 złotych.

 5. Od następnej niedzieli możemy zabierać opłatki z zakrystii. Przy tej okazji prosimy o składanie ofiar na potrzeby parafialne, w tym na regulowanie naszych zobowiązań za wykonane prace przy budowie plebani. Informujemy równocześnie, że w naszej Parafii nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków do naszych mieszkań i domów.

 6. Będziemy mogli również zabierać świece, z których ofiary są przeznaczone na pomoc dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Ofiary te będą przeznaczone na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

 7. Wspólnota Róż Różańca Świętego organizuje całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które rozpocznie się w piątek 26 listopada Mszą świętą o godz.18.00. Czuwanie będzie w kaplicy.

 8. Dziękując za przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, nadal prosimy wszystkich o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Wiele osób zauważa, że w naszym kościele wierni w czasie nabożeństw rzetelnie przestrzegają zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Bóg zapłać!

 9. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców będzie dzisiaj o godz.16.00.

 10. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej.

Tym błogosławieństwem ogarniamy Pana Organistę Janusza z racji przypadających dzisiaj Imienin z życzeniami zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione