post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25.11.2018 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – XXXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy Liturgiczny Rok Kościelny, a w następną niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu, czyli czas liturgicznego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
 2. W czwartek 29 listopada Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski obchodzi Czwartą Rocznicę Ingresu. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza święta w intencji Księdza Biskupa o godz.18.00 w Bazylice Katedralnej. Otaczając modlitwą Księdza Biskupa polecajmy Jego pasterską posługę w Diecezji opiece Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. Msza święta w naszym kościele w tej intencji będzie dzisiaj o godz.10.00 i w czwartek o godz.18.00.
 3. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła oraz Imieniny Ks. Biskupa Andrzeja Kalety. W tym dniu na Mszy świętej o godz.18.00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej oraz o wstawiennictwa Patrona św. Andrzeja Apostoła.
 4. Stolica Apostolska przedłużyła do 24 listopada 2019 r. czas, w którym wierni mogą uzyskać odpust zupełny kościołach parafialnych pod wezwaniem Ducha Świętego: w Drużykowej, Młodzawach i Kielcach oraz w Bazylikach Mniejszych: w Kielcach, Miechowie, Pacanowie i Wiślicy.
 5. Organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w Kaczynie w dniach od 30 listopada do 2 grudnia. Zapraszamy chętnych do udziału. Bliższe informacje u Ks. Józefa.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca 1 grudnia po Mszy świętej o godz.7.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
 7. W następną niedzielę o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii świętej. Dzieci przychodzą z rodzicami.
 8. Dziękując za dotychczasową ofiarność, bardzo proszę wszystkich o dalsze składanie ofiar w kopertach na pokrycie wydatków związanych z budową plebani. Aktualnie kończymy przykrywanie blachą dachu budynku. Liczymy jak zawsze na ofiarność.
 9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Szwedzkiej oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Pouczeni słowami dzisiejszej Liturgii: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione