post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1.11.2018 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

 1. W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych módlmy się za żyjących, aby wytrwale zdążali do świętości i za zmarłych, aby osiągnęli życie wieczne. Przypominamy równocześnie, że dzisiaj jest obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych w naszym kościele jest taki, jak w każdą niedzielę

Porządek Mszy świętych dzisiaj na cmentarzach kieleckich: Cmentarz Nowy i Cmentarz na Piaskach – godz.11.00, Cmentarz w Cedzynie – godz.12.00, Cmentarz Stary – godz.13.00.

 1. Jutro 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze święte będą o godz.7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz.17.30 odmówimy różaniec w intencji zmarłych. Przed każdą Mszą świętą będziemy modlić się za naszych zmarłych, których imiona zostały wpisane na kartkach. Możemy również zamawiać wypominki roczne i półroczne, które będą czytane w niedzielę przed Mszą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 2. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź do południa na każdej Mszy świętej a po południu od godz.16.00. Zapraszamy.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny oraz w innych dniach – odpust częściowy. Wierni również mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych cierpiących w czyśćcu, jeśli w „Dniu Zadusznym” nawiedzą pobożnie kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjmą Komunię świętą i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca 3 listopada po Mszy świętej o godz.7.00 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianę tajemnic różańcowych.

 

Pouczeni słowami Pana Jezusa z dzisiejszej Liturgii: O jedno tylko proszę Pana, o to zabiegam, żebym mógł zawsze przebywać w jego domu”, byśmy zawsze trwali na drogach świętości, przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione