post

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021 r.

 

 1. Jutro /poniedziałek/ 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Odnowimy Śluby Jasnogórskie, zawierzając siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę opiece Matki Bożej, Królowej Polski, prosząc o zatrzymanie epidemii. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej.

 2. W sobotę 8 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość odpustową z racji Patrona naszej parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej w godzinach dopołudniowych na godz. 7.00, 8.30 i godz. 10.00.

 3. Na Mszy świętej popołudniowej o godz.18.00 Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom ósmych klas szkoły podstawowej. Kandydaci razem ze świadkami Bierzmowania przychodzą do kościoła na godz.17.45. Módlmy się w intencji kandydatów do Bierzmowania o dary Ducha Świętego i umocnienie ich na drogach świętości.

 4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania będzie w tym tygodniu: w środę i w czwartek o godz.18.30. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców i rodzin będzie w piątek 7 maja od godz.16.00.

Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do sprzątania i dekoracji kościoła w piątek na godz.19.00.

 1. W pierwszy piątek miesiąca (7.05.) Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz.6.30 do 7.30 i od godz.16.00. Zachęcamy do odprawienia pierwszych piątków miesiąca.

 2. W piątek 7 maja będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, głównej patronki naszego Miasta.

 3. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00. Przez udział w Nabożeństwie wypraszać będziemy zatrzymanie epidemii i opiekę Matki Bożej dla naszej wspólnoty parafialnej.

 4. Przypominamy, że w następną niedzielę (9.05.) o godz.15.00 będzie Msza święta dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców. Na spotkaniu zostaną omówione szczegóły związane z przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej, która będzie 22 maja.

 5. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość oraz za wszystkie składane ofiary. Dziękujemy również za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marta Szymczyk, Teresa Stradomska, Zbigniew Sadkowski, Jolanta Smurzyńska, Maria Sokołowska, Wanda Zielińska, Teresa Lubecka, Elżbieta Tkacz, Jadwiga Miernik, Wanda Kostkowska, Marianna Kępczyk  – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.” na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione