post

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018 r.

1. W czwartek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie, zawierzając siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę opiece Matki Bożej, Królowej Polski. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy świętej.
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Św. Józefa Robotnika, w środę Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i w piątek Św. Floriana męczennika.
3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony Matce Bożej. W miesiącu tym uwielbiać będziemy Pana Jezusa przez oddawanie czci Jego Matce. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które będzie codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
4. W następną niedzielę 6 maja na Mszy świętej o godz.13.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie przygotowujące i spowiedź będzie w piątek o godz.15.30.
5. W następny poniedziałek 7 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej patronki Kielc. Z tej racji od dzisiaj w Bazylice Katedralnej o godz.17.30 odprawiana będzie Nowenna ku czci Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, przygotowująca do tej uroczystości.
6. Przypominamy, że dzisiaj o godz.16.00 będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.
7. Kuria Diecezjalna informuje, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski, została udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja.
8. W minioną niedzielę powstała czwarta Róża Różańcowa kobiet. Do piątej Róży Różańcowej brakuje 3 osoby a do drugiej Róży Różańcowej mężczyzn brakuje 11 osób. Prosimy o zgłaszanie się chętnych w zakrystii.
9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej
o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 14 z klatki I i II oraz chętnych.

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione