post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4.02.2018 r. V Niedziela Zwykła

1. W piątek i sobotę (9 i 10 lutego) nasza parafia będzie przeżywać nawiedzenie relikwii błogosławionego Bartolo Longo, włoskiego adwokata, który poświęcił się pracy na rzecz ludzi biednych i chorych; był członkiem Zakonu Rycerskiego św. Grobu Bożego w Jerozolimie i należał do trzeciego zakonu dominikańskiego, w którym przyjął imię „Brat Różaniec”. Był czcicielem Matki Bożej Różańcowej. Dzięki jego staraniom we Włoszech w Pompejach wybudowano Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. W wyniku jego starań, w 1883 r. papież Leon XIII ustanowił październik miesiącem szczególnej modlitwy różańcowej. Szerzył przekazaną w objawieniu Matki Bożej Nowennę Pompejańską, zwaną Nowenną nie do odparcia. Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma. Nowenna ta polega na tym, że przez 54 dni odmawiamy codziennie 3 części różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do modlitwy różańcowej kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych. 26 października 1980 r. został ogłoszony błogosławionym. Obecnie trwa proces kanonizacyjny Bartola Longa oraz proces beatyfikacyjny jego żony Marianny.
Peregrynacja relikwii błogosławionego rozpocznie się w naszej parafii w piątek o godz.17.00 Mszą świętą, po której będzie modlitwa różańcowa i ucałowanie relikwii. W sobotę 10 lutego, w rocznicę jego urodzin, będziemy modlić się przez wstawiennictwo Bł. Bartolo na Mszy świętej o godz.10.00. Uprzedzając Światowy Dzień Chorych, na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie osoby starsze i wszystkich chorych. Prosimy o ułatwienie przyjścia chorym lub ich przywiezienie. Spowiedź chorych będzie od godz.9.30 oraz w czasie Mszy świętej. Po Mszy świętej będzie modlitwa różańcowa i ucałowanie relikwii. O godz.16.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i nastąpi przekazanie relikwii do kolejnej parafii. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do udziału w tym nawiedzeniu.
2. W poniedziałek w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
3. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej razem z rodzicami.
4. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej w zakrystii tych, którzy w czasie wizyty duszpasterskiej nie byli obecni w domu, a życzą sobie odwiedzin księdza z modlitwą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny. Zgłoszone rodziny odwiedzimy w czwartek 8 lutego od godz.16.00 lub w uzgodnionym terminie.
5. Porządek wizyty duszpasterskiej /rozpoczynamy o godz.15.30/:
5.II. – poniedziałek – Plater nr 8, 16, 18
1. Ks. ul. E. Plater nr 8 kl. I:15 – od godz.18.00
2. Ks. kl. II:19 i III:19
3. Ks. kl. IV:30
4. Ks. E. Plater 16
5. Ks. ul. E. Plater 18 (39) kl. I: 12, II: 12 i III: 15

6.II. – wtorek – Szwedzka nr 4, Litewska nr 12
1. Ks. ul. Szwedzka blok nr 4 kl. I: 10, II:10
2. Ks. kl. III:10, IV:10 i V:10
3. Ks. kl. VI:10 i VII:10
4. Ks. kl. VIII:8 – od godz.18.00
5. Ks. ul. Litewska nr 12 kl. I: 10, II: 10 i III: 10

7.II. – środa- ul. Szwedzka blok nr 6, 8, 10,
1. Ks. blok nr 6 kl. I:10, II:10 i III:8
2. Ks. blok nr 8 kl. I: 6, II: 8, III: 9 i IV: 9
3. Ks. blok nr 10 kl. I:6, II: 6, III:8
4. Ks. blok nr 10 kl. IV:8, V:8, VI:8
5. Ks. kl. VII:10- od godz.18.00

8.II. – czwartek – dla osób zgłoszonych poza wyznaczonym terminem

6. Bóg zapłać za wspólne trwanie na modlitwie podczas tej Eucharystii, za życzliwość, z którą spotykamy się w czasie wizyty duszpasterskiej i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w czwartek po Mszy świętej o godz.17.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 12 z klatki I i II oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

7. W miesiącu styczniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisława Nowak, Barbara Starz, Krystyna Daleszak, Elżbieta Brzoza, Mieczysława Bedka, Aleksandra Kieres i Stanisław Kmiecik – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Nasz Pan jest wielki i potężny, a Jego mądrość niewypowiedziana”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione