post

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 r.

 1. W poniedziałek 3 czerwca będzie na lotnisku w Masłowie Integracyjne Spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 28 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi naszej diecezji. Początek o godz.10.30; Zapraszamy.
 2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie ku czci Serca Jezusowego, które będzie codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.
 3. W tym dniu przypada również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich dzieci.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca 1 czerwca zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Mszę Świętą na godz.7.00 i Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Wspólnota Róż Różańca Świętego w miniony piątek i sobotę zorganizowała czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Następne czuwanie będzie 14 i 15 czerwca. Dziękujemy wszystkim za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, angażuje parafie w Polsce do włączenia się w akcję „Dzieci Komunijne- Dzieciom Misji”. Dziękujemy dzieciom komunijnym z naszej parafii za włączenie się w tę akcję i dar serca dla dzieci na misjach.
 6. W następną niedzielę będziemy w parafii gościć misjonarza z naszej diecezji Księdza Andrzeja Zawadzkiego, który aktualnie pracuje na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Na Mszach świętych w homilii ukaże nam odpowiedzialność Kościoła za głoszenie Słowa Bożego wszystkim ludziom na świecie. Po Mszy świętej przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiary osobiście Księdzu misjonarzowi, by mu pomóc w pracy misyjnej. Będą również wystawione puszki pod chórem na ten cel.
 7. Uczniów klas siódmych mieszkających na terenie naszej Parafii, chcących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania w nowym roku szkolnym, prosimy o przyjście z rodzicami w następną niedzielę 2 czerwca na godz.16.00. Na spotkaniu omówimy sposób przygotowania do przyjęcia tego Sakramentu.
 8. Dzisiaj na Rynku będzie koncert Uwielbienia, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz.19.00. Zapraszamy do udziału.
 9. W dniu dzisiejszym /26.05./ obchodząc Dzień Matki zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych Mam. Dla żyjących prośmy o opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych o nagrodę życia wiecznego za ich trud i poświecenie.
 10. Zapraszamy do modlitwy w intencji Księży pracujących w naszej Parafii z racji ich kolejnych rocznic święceń kapłańskich. W piątek /31.05./- 16 rocznicę święceń obchodzi Ks. Radosław, w sobotę /1.06/ – 17 rocznicę święceń obchodzi Ks. Józef, w niedzielę /2.06./ – 18 rocznicę święceń obchodzi Ks. Grzegorz. W intencji Ks. Zenona modlić się będziemy 7 czerwca z racji zbliżającej się 19 rocznicy święceń. Życzymy Księżom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze duszpastersko- katechetycznej.
 11. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 3 z klatki VII i VIII oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Rozważając Słowo Boże z Liturgii: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła..

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione