post

Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018 r.

1. Jutro 7 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki naszego miasta. W Bazylice katedralnej o godz.19.00 będzie sprawowana Msza święta, po której będzie procesja różańcowa na Rynek, aby tam zawierzyć nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce. Zapraszamy.

2. We wtorek 8 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość odpustową z racji Patrona naszej wspólnoty Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, również głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej, które są w następującym porządku: godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Uroczystej Mszy świętej odpustowej o godz.18.00 będzie przewodniczył Proboszcz Ojciec Marek Skwarło z Klasztoru Ojców Kapucynów w Kielcach. Po Mszy świętej będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci do sypania kwiatów i ministrantów do asysty.

3. W sobotę 19 maja, pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka, obędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa do Borkowa. Rozpocznie się ona na Placu Św. Jana Pawła II o godz.9.30 modlitwą. Karty uczestnictwa można odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Biurze Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału rodziny, młodzież oraz grupy parafialne.

4. Spotkania przygotowujące dzieci klas III do I Komunii świętej będą w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek. Pierwsza grupa (klasy III a,b,d) o godz.16.00; druga grupa (klasy III c,e,f) o godz.17.00.

5. Przypominamy, że dzisiaj i w następną niedzielę o godz.16.00 będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.

6. Spotkania przygotowujące kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu będą w poniedziałek, w środę i w czwartek o godz.19.00.

7. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.

8. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 14 z klatki III i IV oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

9. W miesiącu kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Śp. Zygmunt Stachurski, Jolanta Stokowiec, Barbara Kreczko, Krystyna Zakrzewska – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Trwajcie w miłości mojej!”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione