post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.02.2018 r. VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 11 lutego w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes w Światowym Dniu Chorego, módlmy się w intencji wszystkich chorych i ich rodzin oraz w intencji pracowników lecznictwa i opiekujących się chorymi.
2. Informujemy, że od jutra, to jest od 12 lutego, w dni powszednie Msze święte w naszym kościele będą o godz.7.00 i o godz.18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku od godz.16.00 do 17.30 oraz w piątki od godz.18.30 do 19.30.
3. W tym tygodniu Środą popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu, który jest czasem 40-dniowego przygotowania do obchodzenia Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą o godz.:7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Posypanie głów popiołem będzie na każdej Mszy świętej; zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień. W ich realizowaniu pomoże nam udział w Nabożeństwach wielkopostnych, na które serdecznie zapraszamy:
4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:
• o godz.16.30 z udziałem dzieci;
• o godz.17.15 z udziałem dorosłych i młodzieży; /w I piątek o 17.30/
• Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz.17.20.
5. Z racji przeżywanego w kościele roku Ducha Świętego, w Wielkim Poście codziennie po Mszy świętej o godz.18.00 będziemy odmawiać Litanię do Ducha Świętego prosząc o dobre i owocne przeżycie czasu wielkopostnego.
6. Jak co roku, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie od godz.15.00 do 16.00. Adorację rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie będzie czas na osobistą modlitwę.
7. Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na Drogę Krzyżową na Święty Krzyż w najbliższy piątek /16.02./ w intencji trzeźwości naszych rodzin. Wyjście z Nowej Słupi o godz.18.00; Msza Święta w Bazylice na Świętym Krzyżu o godz.20.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Organizowany jest bezpłatny autobus MPK. Szczegóły na stronie internetowej: www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl
8. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy uczestniczyli w peregrynacja relikwii błogosławionego Bartolo Longo w miniony piątek i w sobotę włączając się w modlitwę w intencji naszej Parafii. Modliliśmy się przez wstawiennictwo Błogosławionego również za osoby starsze i wszystkich chorych uczestnicząc w odprawianych Mszach Świętych. Bóg zapłać.
9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za wszelką życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku nr 12 z klatki III i IV oraz chętnych.
Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.
Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Tyś mą ucieczką i moją radością”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Drukuj
  • email
  • RSS
  • Twitter
  • Ulubione