post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.02.2021 r.

VI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Tydzień ten jest wezwaniem, byśmy przez modlitwę oraz czuwanie nad własną trzeźwością tworzyli atmosferę trzeźwości w naszych domach i rodzinach, gdyż w naszym kraju uzależnionych od alkoholu jest około milion osób  a kila milionów nadużywa napojów wysokoprocentowych. Zachęcamy nie tylko na czas Wielkiego Postu, do podjęcia abstynencji i do życia w trzeźwości oraz do modlitwy o trzeźwość naszego Narodu i naszych rodzin.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości, które odbędzie się w piątek, 19 lutego o godzinie 18.00 w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu. Bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jan Piotrowskiego.

 

 1. W tym tygodniu /17 lutego/ Środą popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu, który jest czasem czterdziestodniowego przygotowania do obchodzenia Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą o godz.:7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Posypanie głów popiołem będzie na każdej Mszy świętej; zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym dwóch mniejszych i jednego do syta. Prawem o wstrzemięźliwości związane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, a prawem o poście ścisłym osoby między 18 a 60 rokiem życia. Zachęcamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia oraz do podjęcia wielkopostnych postanowień. W ich realizowaniu pomoże nam udział w Nabożeństwach wielkopostnych, na które serdecznie zapraszamy:

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

o godz.16.30 z udziałem dzieci;

o godz.17.30 z udziałem dorosłych i młodzieży;

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz.17.20.

 

 1. Od następnej niedzieli wznawiamy spotkania formacyjne przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii świętej oraz kandydatów do Bierzmowania. Ze względu na trwającą epidemię spotkania będą raz w miesiącu w niedzielę na dodatkowej Mszy świętej o godz.15.00. W następną niedzielę 21 lutego na godz.15.00 przychodzą dzieci klasy 3a i 3c z rodzicami. W niedzielę 28 lutego przychodzą dzieci klasy 3b i 3d z rodzicami.

Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania razem z rodzicami będzie na dodatkowej Mszy świętej w niedzielę 7 marca o godz.15.00. Informacje te podane są również na stronie internetowej parafii.

 

 1. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, za życzliwość i za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu zapraszam chętnych do sprzątania w piątek na godz.10.00.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła. Święty Michale…

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione