post

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3.03.2019 r.

VIII Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który jest wezwaniem byśmy poprzez modlitwę oraz czuwanie nad własną trzeźwością tworzyli atmosferę trzeźwości w naszych domach i rodzinach. Zachęcamy, szczególnie na czas Wielkiego Postu do podjęcia abstynencji; można to będzie uczynić wpisując się także do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na stoliku przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.
 2. W tym tygodniu Środą popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu, który jest czasem 40-dniowego przygotowania do obchodzenia Świąt Wielkanocnych. Msze święte będą o godz.:7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Posypanie głów popiołem będzie na każdej Mszy świętej; zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień. W ich realizowaniu pomoże nam udział w Nabożeństwach wielkopostnych, na które serdecznie zapraszamy:
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki: o godz.16.30 z udziałem dzieci; o godz.17.15 z udziałem dorosłych i młodzieży; Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz.17.20.
 4. Jak co roku, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie od godz.15.00 do 15.30. Adorację rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca 7 marca po Mszy świętej o godz.18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszych rodzin.
 6. Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na Drogę Krzyżową na Święty Krzyż w najbliższy piątek /8.03./ w intencji trzeźwości naszych rodzin. Wyjście z Nowej Słupi o godz.18.00; Msza Święta w Bazylice na Świętym Krzyżu o godz.20.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Organizowany jest bezpłatny autobus MPK. Szczegóły na stronie internetowej: www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl
 7. Przedszkole publiczne /im. Kardynała Pietro Marcellino Corradini/ prowadzone przez Siostry ze Zgromadzenia Kolegium Świętej Rodziny ul. Prosta 23 zachęca do zainteresowania swą ofertą rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach i stronie internetowej www.przedszkolekatolickie.com.pl.
 8. W następną niedzielę o godz.15.45 będzie spotkanie kandydatów do Bierzmowania razem z rodzicami. Zapraszamy.
 9. Przypominamy, że dzisiaj o godz.15.45 będzie obowiązkowe spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej razem z rodzicami.
 10. W liturgii Kościoła przypada w poniedziałek święto św. Kazimierza.
 11. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość, i wszystkie składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek blok nr 1 kl. III i IV oraz chętnych.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

 1. W miesiącu lutym z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Karol Ziółkowski, Teresa Pecel, Dorota Wąchała, Walentyna Bieńka, Janina Piwowarczyk, Katarzyna Pelc, Tadeusz Krzemiński – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro”, na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione