post

Ogłoszenia Duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła – 9.06.2019 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte, które będą o godz.:7.00, 8.30, 10.00 oraz 16.30 i 18.00. W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość

Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej.

 

 1. W czwartek 13 czerwca obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Mszę świętą na godz.18.00 do wspólnej modlitwy o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego oraz w intencji kapłanów pracujących aktualnie i pochodzących z naszej parafii.

 

 1. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej przypomina, że ruszyła kolejna akcja „Zbieram i pomagam” elektrośmieci na misje. W ubiegłym roku zebrano ponad 300 ton odpadów. Dzięki tym ofiarom powstał oddział okulistyki  w szpitalu na Jamajce, gdzie posługują misjonarze z naszej diecezji. W naszej parafii elektrośmieci można składać we wtorek przez cały dzień i w środę do godz.10.00 przy kontenerze na makulaturę na placu kościelnym. Elektrośmieci będą zabrane w środę 12 czerwca o godz.10.00.

 

 1. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz.17.30 odmówieniem różańca. O godz.18.00 Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła.

 

 1. W najbliższą sobotę 15 czerwca będzie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy. Początek spotkania o godz.16.00. Wyjazd dla chętnych pod opieką Księdza z placu kościelnego o godz.14.00. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz.13.00. Następnie uczestnicy marszu wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do Placu Artystów, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Zapraszamy.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj /9.06./ o godz.16.00 będzie spotkanie uczniów klas siódmych mieszkających na terenie naszej Parafii, którzy rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy świętej o godz. 16.30 kandydaci złożą swoje Deklaracje.

 

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek Św. Barnaby apostoła a w piątek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym do Serca Pana Jezusa, które jest codziennie po Mszy świętej o godz.18.00.

 

 1. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii, za życzliwość i składane ofiary. Dziękując za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz.18.00 do sprzątania naszej świątyni mieszkańców ul. Barwinek z bloku 4 z klatki III i IV oraz chętnych.

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

 

Rozważając Słowo Boże z dzisiejszej Liturgii: „Przyjdź, Duchu Święty, napełnij Serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”na nowy tydzień przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione