post

Ogłoszenia  Duszpasterskie

 

Wtorek – Uroczystość Bożej Rodzicielki – 1.01.2019 r.

 

 1. W następną niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy świętej święcimy kredę i kadzidło. W tym dniu Kościół w Polsce obchodzi Dzień modlitw w intencji misji. Z tej racji ofiary składane w na tacę są przeznaczone na potrzeby misji. Jest to dzień misyjny dzieci.
 2. Z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z Kurią Diecezjalną organizuje „Nawiedzenie Trzech Króli”. Po Mszy świętej o godz. 13.00, sprawowanej pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka w Bazylice Katedralnej, nastąpi przejście na Plac Jana Pawła II. Przybędą tam królewskie orszaki, które wyruszą z kieleckiego Rynku, aby pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi i złożyć Mu dary. Zapraszamy na „Nawiedzenie Trzech Króli” rodziny wraz z dziećmi w strojach kolędników, zespoły ludowe, służbę liturgiczną oraz mieszkańców Kielc i okolic. Niech udział w tym wydarzeniu i wspólne kolędowanie będą świadectwem naszej wiary i wyrazem przywiązani do chrześcijańskich i ojczystych tradycji.
 3. Informujemy, że w związku z Kolędą godziny odprawiania Mszy świętej w dni powszednie od jutra do końca lutego będą o godz.7.00 i o godz.17.00.

Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku od godz.16.00 do 16.45. W pilnych sprawach prosimy o zgłaszanie się każdego dnia rano bezpośrednio po Mszy świętej o godz.7.00 w zakrystii.

 1. W pierwszy czwartek miesiąca 3 stycznia zapraszamy chętnych na godz.16.30 na indywidualną modlitwę różańcową w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszych rodzin.
 2. W I piątek miesiąca 4 stycznia Msze święte będą o godz.7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz.6.45 do 7.30 i od godz.16.00. Zapraszamy chętnych a szczególnie kandydatów do bierzmowania i dzieci klas czwartych
 3. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn na Mszę Świętą na godz.7.00.
 4. W następną niedzielę 6 stycznia o godz.15.45 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców. Zapraszamy.
 5. Porządek wizyty duszpasterskiej /rozpoczynamy o godz.15.30/:

2.I – środa – ul. Kochanowskiego blok nr 12, nr 14 , ul. Skorupki blok nr 6

3.I. – czwartek- ul. Kochanowskiego blok nr 26, ul. Skorupki blok nr 2, nr 9

4.I. – piątek– ul. Paska blok nr 8 i /nr 1-dom/

 1. I. – sobota – od godz.8.30- ul. Skalista, Kochanowskiego i blok nr 22A,Wapiennikowa, Starowapiennikowa, Podgórska, Czereśniowa, Agrestowa, Brzoskwiniowa i Matejki.

Dokładna kolejność odwiedzanych rodzin w poszczególnych klatkach i ulicach podana jest na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w zakładce- ogłoszenia. Plan kolędy, w formie folderu, jest na stoliku pod chórem.

 1. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za życzliwość z którą spotykamy się w czasie trwającej wizyty duszpasterskiej oraz za składane ofiary.
 2. W miesiącu grudniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Ryczek, Halina Semik, Furmanek Janusz, Henryk Bania, Zbigniew Kotwica, Zdzisława Kulińska, Janusz Henke, Jan Binkowski, Daniela Grądek, Edward Wawrzeńczyk, Anna Śmietańska.

 – polecajmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

 

Pouczeni słowami z dzisiejszej Liturgii na nowy czas, który dzisiaj otrzymujemy, przyjmijmy z wiarą błogosławieństwo Boże i polecajmy się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła.

 

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Drukuj
 • email
 • RSS
 • Twitter
 • Ulubione